(+18) Bekaret mevzusu

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Kimse

Kilopat
Makaleler
21
Bu bir tartışma konusu değildir, fikirlerinizi almak istiyorum. Ben yeni çağa çok ayak uyduramayan birisiyim, 21 yaşında sayılırım. Sadece bir kez kız arkadaşım oldu onunla da kısa sürede ayrıldık. Aşka inanmayan birisiyim, ona da aşık değildim. Olgun birisi olduğunu söyledikleri için çıkmıştık, biraz da boşluğuma gelmişti. Bana, benimle çıkarken eski sevgilisiyle cinsel ilişki yaşadığını söylemişti. Ben bunu duyduktan sonra deliye döndüm, kaldıramadım. Ani hareket etmemek için düşündüm, bir şey demedim. Arkadaşlar çevremde ne kadar insan varsa herkes cinsel ilişki yaşıyor, sosyal medyada bakir(e)lik arayan linç ediliyor. Bende öyle bir algı oluştu ki sanki hiç kimse kalmadı ilişkiye girmemiş ve ben bundan o kadar rahatsız oluyorum ki. Ya aklımda o görüntü canlanınca, bilemiyorum kaldıramıyorum. Kıskançlıktan oluyor bu, sevmekten diye düşünüyorum. Sevdiğim birisi de yok da, olsa yani. Ben çok samimiyetten hoşlanan birisi değilim, birisiyle ulaşacağım en son yakınlık seviyesi cinsellik olur ve insanların bunu bu kadar rahat yapması bana gevşeklik, rahatlık, sorumsuzluk, umursamazlık gibi geliyor. Hayatımın en güzel anını, belki benim için en önemli anını yaşadığım birisi, belki çocuğumun annesinin gevşek Berkecan'la da yatmış olması bana ağır geliyor. Belki biraz sosyalleşsem aslında sosyal medyanın ve bu çevremdekilerden ayrılsam, ortam değiştirsem kafamda kurduğum kadar olmadığını öğreneceğim ama bilmiyorum. Hayatım boyunca evlenmek istemedim, bunun farklı farklı sebepleri var ama tabii belli olmaz. Aşksız, sevgisiz bir yere kadar. O kadar taş kalpli, sert, duygusuz birisi oldum ki artık canavara dönüşeceğim en sonunda. Zaten her günüm stresli, sinirli. Kısmet, belli olmuyor. Evlenmek için ya benim bu hissi yenmem gerek ya da gönül rahatlığıyla evlenebileceğim bir bakire bulmam gerekecek. Fikirlerinizi bekliyorum.

Küçük çocuklar lütfen yorum yapmasın, kelimelerden anlaşılır zaten, boşuna yormayın kendinizi.

Klişeler değerlidir. Karşına bir gün doğru kişi çıkacak. İçindeki duyguları öldürmene gerek yok.
Evlenmek için ya benim bu hissi yenmem gerek ya da gönül rahatlığıyla evlenebileceğim bir bakire bulmam gerekecek
Bu düşünceden uzaklaş. Cinsellik insanın doğasında var. Cinselliği gerçekten sevdiği insanlarla yaşayan kişileri yargılayamazsın. Bahsettiğin karakterlerden zaten uzak dur. Çevreni değiştir.

Umarım umduğunu bulursun.

Gayet normal düşünüyorsunuz. Eğer siz bakir bir erkekseniz bakire bir kız istemeniz son derece normal. Gerçekten seven kişinin de evlilik sorumluluğunu alacağını düşünüyorum. Medya tarafından yönetilen modern insanların "Birbirimizi seviyoruz, yıl olmuş 2021 bu saçmalıklarla mı uğraşacağız" demelerine bakma. Kendine has duruşun olsun.

Bu bir tartışma konusu değildir, fikirlerinizi almak istiyorum. Ben yeni çağa çok ayak uyduramayan birisiyim, 21 yaşında sayılırım. Sadece bir kez kız arkadaşım oldu onunla da kısa sürede ayrıldık. Aşka inanmayan birisiyim, ona da aşık değildim. Olgun birisi olduğunu söyledikleri için çıkmıştık, biraz da boşluğuma gelmişti. Bana, benimle çıkarken eski sevgilisiyle cinsel ilişki yaşadığını söylemişti. Ben bunu duyduktan sonra deliye döndüm, kaldıramadım. Ani hareket etmemek için düşündüm, bir şey demedim. Arkadaşlar çevremde ne kadar insan varsa herkes cinsel ilişki yaşıyor, sosyal medyada bakir(e)lik arayan linç ediliyor. Bende öyle bir algı oluştu ki sanki hiç kimse kalmadı ilişkiye girmemiş ve ben bundan o kadar rahatsız oluyorum ki. Ya aklımda o görüntü canlanınca, bilemiyorum kaldıramıyorum. Kıskançlıktan oluyor bu, sevmekten diye düşünüyorum. Sevdiğim birisi de yok da, olsa yani. Ben çok samimiyetten hoşlanan birisi değilim, birisiyle ulaşacağım en son yakınlık seviyesi cinsellik olur ve insanların bunu bu kadar rahat yapması bana gevşeklik, rahatlık, sorumsuzluk, umursamazlık gibi geliyor. Hayatımın en güzel anını, belki benim için en önemli anını yaşadığım birisi, belki çocuğumun annesinin gevşek Berkecan'la da yatmış olması bana ağır geliyor. Belki biraz sosyalleşsem aslında sosyal medyanın ve bu çevremdekilerden ayrılsam, ortam değiştirsem kafamda kurduğum kadar olmadığını öğreneceğim ama bilmiyorum. Hayatım boyunca evlenmek istemedim, bunun farklı farklı sebepleri var ama tabii belli olmaz. Aşksız, sevgisiz bir yere kadar. O kadar taş kalpli, sert, duygusuz birisi oldum ki artık canavara dönüşeceğim en sonunda. Zaten her günüm stresli, sinirli. Kısmet, belli olmuyor. Evlenmek için ya benim bu hissi yenmem gerek ya da gönül rahatlığıyla evlenebileceğim bir bakire bulmam gerekecek. Fikirlerinizi bekliyorum.

Küçük çocuklar lütfen yorum yapmasın, kelimelerden anlaşılır zaten, boşuna yormayın kendinizi.
Gerici bir aileden geldiysen normal. Seninle olduğu sürede seni aldatmazsa bir sorun olmamalı. Bu mantıkla bakireyim diye yalan söylerse senin için sorun olmaz o zaman. Bilemiyorum.

Haklısın. Son yıllarda fazlaca tartışılsa da eskilerden beri olan bir mevzu aslında bakirelik. Herkesin bu konuda farklı görüşleri var haliyle. Senin kişisel tercihin öyle olmuş ki ben de sana katılıyorum. Bakire bir kız istemek gayet normal. 'Namus iki bacak arasında değil.' diyenlerde bakire olmayan biriyle birlikte olabilir çünkü tercih meselesi ama başka birisinin de bakire bir kız araması o kişiyi gerici ya da yobaz yapmaz.

Gerici bir aileden geldiysen normal.
Dünya görüşü senden farklı kişilere böyle hakaret ederken aslında tam da o eleştirdiğin sabit kafalı kitleden biri oluyorsun. Madem onlara gerici diyorsun, o zaman onlar LGBT'ye laf ettiklerinde de sesini çıkarmayacaksın.

Eğer gerçekten önüne gelenle yatmayıp kendini saklayan biriysen kendin gibi birini istemen gayet normal ve hakkın. Sadece bunu aşırı ötesi abartma ve senin gibi temiz insanları da hedef haline getiren sabit kafalılardan biri olma. Eninde sonunda karşına doğru kişi çıkacaktır, onun için ne acele et ne de görmezden gel. Bu sırada da önüne gelenle çıkmak gibi şeylere de girme o zaman sen de o duruma düşersin.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı