18 yaş altı creatine kullanımı nasıl olmalı?

c4uc1

Picopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar, 18 yaşından küçüğüm ve creatine kullanmak istiyorum. Çoğu kişi kullanmamı önermiyor ama yapılan araştırmalara göre çocuklar ve ergenler için potansiyel faydası görülebiliyormuş, sizin bu konu hakkında düşünceleriniz nedir? Çok kararsız kaldım.

Son düzenleyen: Moderatör:
Yanlış bilgi
Merhaba arkadaşlar, 18 yaşından küçüğüm ve creatine kullanmak istiyorum. Çoğu kişi kullanmamı önermiyor ama yapılan araştırmalara göre çocuklar ve ergenler için potansiyel faydası görülebiliyormuş, sizin bu konu hakkında düşünceleriniz nedir? Çok kararsız kaldım.

Hocam kreatine deyince keratin sandım :D Zararlı bu tarz maddeler. Hastalığınız falan yoksa kesinlikle kullanmayın bu ürünleri kafanıza göre. Doktorların sözünü dinelmeden kullanılmaz böyle şeyler.

Son düzenleyen: Moderatör:

Ben spor için almıştım ama çalıştığım için spor yapamiyorum bisikletle sipariş goturuyorum kas ağrısıni sıfıra inidiriyor etkisi 1 hafta gibi sürede geciyor harbiden aşırı fark ediyor şu ana kadar bir yan etkisi görmedim ama herkese degiskenlik gösterebilir tabii yaşım 17

Hocam kreatine deyince keratin sandım :D Zararlı bu tarz maddeler. Hastalığınız falan yoksa kesinlikle kullanmayın bu ürünleri kafanıza göre. Doktorların sözünü dinelmeden kullanılmaz böyle şeyler.

İyide hocam bu bir ilaç değilki takviye besin ayrıca vücutta kreatin depoları da var zaten kreatinin hastalıklada alakası yok ki zaten.

Ben spor için almıştım ama çalıştığım için spor yapamiyorum bisikletle sipariş goturuyorum kas ağrısıni sıfıra inidiriyor etkisi 1 hafta gibi sürede geciyor harbiden aşırı fark ediyor şu ana kadar bir yan etkisi görmedim ama herkese degiskenlik gösterebilir tabii yaşım 17.

Bende kullanmayı düşünüyorum benim amacım kas ağrısı için değil de güç kazanmak ve kasları birkaç cm büyük göstermesi baba tarafım 4 kardeş 2'si kel 2 sininde saçları seyrek anne tarafıda 4 kardeş 4 ününde saçları çok iyi benim de saçım biraz seyrek galiba benimki de dökülecek zaten eninde sonunda döküleceğinden yine de kreatin kullanacağım tek yan etkisi saçlarım hızlı dökülür galiba. Yaşım 15 bu arada.

İyide hocam bu bir ilaç değilki takviye besin ayrıca vücutta kreatin depoları da var zaten kreatinin hastalıklada alakası yok ki zaten.

Bende kullanmayı düşünüyorum benim amacım kas ağrısı için değil de güç kazanmak ve kasları birkaç cm büyük göstermesi baba tarafım 4 kardeş 2'si kel 2 sininde saçları seyrek anne tarafıda 4 kardeş 4 ününde saçları çok iyi benim de saçım biraz seyrek galiba benimki de dökülecek zaten eninde sonunda döküleceğinden yine de kreatin kullanacağım tek yan etkisi saçlarım hızlı dökülür galiba. Yaşım 15 bu arada.
Valla benim de dayım kel bazen acemik yapıp 2 ölçek fln attım 1 hafta boyunca kafama göre kullandim 1 ay belki olmusutr şuan bişey yok güç konusunda şöyle bişey oldu mesela 30 kg da zorlanirken şimdi kaldirken daha rahat kaldırıyorum takılıyorum o şekilde yoksa aşırı bı güç artışı yok daha çok dayanıklılık veriyo buda daha çok kas calistirip daha hızlı büyüyemesini sagliyo tabi

Valla benim de dayım kel bazen acemik yapıp 2 ölçek fln attım 1 hafta boyunca kafama göre kullandim 1 ay belki olmusutr şuan bişey yok güç konusunda şöyle bişey oldu mesela 30 kg da zorlanirken şimdi kaldirken daha rahat kaldırıyorum takilmiyorum o şekilde yoksa aşırı bı güç artışı yok daha çok dayanıklılık veriyo buda daha çok kas calistirip daha hızlı büyüyemesini sagliyo tabi

Vallahi benim de dayım kel bazen acemik yapıp 2 ölçek falan attım 1 hafta boyunca kafama göre kullandim 1 ay belki olmusutr şu an bir şey yok güç konusunda şöyle bir şey oldu mesela 30 kg da zorlanirken şimdi kaldirken daha rahat kaldırıyorum takılıyorum o şekilde yoksa aşırı bir güç artışı yok daha çok dayanıklılık veriyor bu da daha çok kas calistirip daha hızlı büyüyemesini sagliyor tabii.

Teşekkürler hocam bir de 2 3 yıl önce kalp çarpıntım olduğu için EKG çektirmiştim temiz çıkmıştı doktorda bir şey yok demişti ama fitness antrenmanlarında hep kalbimde yorgunluk hissediyorum normal midir sizce ( 2 yıldır hareketsiz biriydim spora 3 ay oldu başlayalı yağ oranım %15 - %20 arası bir şey)

Günde 3-5 gram kullanman yeterli olur, bilinen bir böbrek hastalığın yoksa kullanabilirsin. Kreatin zararlı bir şey değildir.

Yeni konular

Geri
Yukarı