Çözüldü 18 yaş altı ruhsat sahibi olunur mu?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

LeoV7

Centipat
Daha fazla  
17 yaşındayım ve kendi üzerime motosiklet alacağım notere gittiğimde hiç ilgi duymadılar bana olmayacakmış gibi vazgeçirici sözler söylediler 5bin lira falan bulur çok şey yapman gerek gibi şeyler söylediler. Araştırdığımda yani çok ta bir şeye gerek yok sanırım anne - baba imza atıyorlar noterde sanırım başka ek ücret falan ne kadar olur söyledikleri gibi uzun sürer mi acaba pek de bilgileri yok ama onlarında ilçede olduğum için böyle bir şeyle karşılaşmamışlardır bile muhtemelen.
Kaza olayını falan biliyorum A1 ehliyetimde var ona göre cevap yazarsanız sevinirim orada da aynı şeyleri söyleyip durdular zaten.
Düzeltme: Ailemin her şeyden haberi var yani gizli saklı yapmıyorum.

Çözüm
Muvaffakatname ile sahip olabilirisn. Yok mok diyen denyolara aldanma. Noter devri için bir de muvaffakatname için ücret alırlar. Noter devri 1400-1500 lira civarında. Diğer belge ne kadar bilmiyorum ama 5 bin liraya falan bulmaz.
Konuş bakalım 17 olduğun için küçük görmüşler seni hakkını yedirme alabilirsin kesinlikle aile imzası ile.

Araştırmasam iyice aptal yerine koydular beni olmaz falan dediler. Ne demek olmaz oluyor yani imzayla dedim onlarda oluyor ama işte... Uzattıkça uzattılar küçük görüp üstüme de geldiler sessiz kalmadım ondan inat oldular biraz.

Muvaffakatname ile sahip olabilirisn. Yok mok diyen denyolara aldanma. Noter devri için bir de muvaffakatname için ücret alırlar. Noter devri 1400-1500 lira civarında. Diğer belge ne kadar bilmiyorum ama 5 bin liraya falan bulmaz.

Çözüm

Aldımm üstüme sıkıntısız yani çok bir ücret de ödemedim. Teşekkür ederim.

Yeni konular

Geri
Yukarı