18 yaş altında freelancer olarak iş yapabilir miyim?

Şimdi 30 yıllık mühendisten de iyi olduğunu iddia eder. Gerçi sen de haklısın 20-30 senelik mühendise iş yaptıracağımıza akıllı bıdıklara yaptıralım. İşimiz daha garanti olur değil mi? Yaş ile bunu kastettiğimi bile anlamıyor. Şahsen ben adam yerine koymazdım. Konuşmasından yaşını da anlardım. Benim düşündüğümün aksini düşünen 1 tane bile insanla karşılaşmadım iş camiasında.
Yabancı ülkeler de durum nasıl, bilmem ama Türkiye de 18 Yaş altına çok az para verenler de çok. Hatta bazıları önemli olan meslek öğrenme diyip hiç para bile vermiyorlar. Bedavadan eleman çalıştıranları da gördüm ben. Çok iş veriyorlar birde. Kibar falan da davranmıyorlar. bazı işverenler.

Üstünde adım yazıyor?

Ne illegali ne anlatıyorsuuz ya açmışım işte ya ailem geldi imza attı banka kartı İş Bankası benim adıma ait üstündede yazılı T.C. Kimliğim ile de giriş yapıyorum internetten para yollamak için Allah Allah.

Dolandırı...neyse ya kartla daha ne gibi illegal işlere bulaşılır haberin yok. Yaşın 16 değil mi? Belli oluyor işte. Yasalardan bahsediyorum bana kem küm yapıyorsun. İşte bu sebepten bu yaştaki çocuklara iş vermeyiz. Çok freelancerla çalıştım hepsinin de portfolyosunu ve lisans bilgisini sordum. Bu arada çocuk dememe alınmazsın umarım çünkü yasal olarak 18 yaş altı çocuk diye geçer. Bu konuda bir sorunun varsa anayasa mahkemesine başvurabilirsin.

Yabancı ülkeler de durum nasıl, bilmem ama Türkiye de 18 yaş altına çok az para verenler de çok. Hatta bazıları önemli olan meslek öğrenme deyip hiç para bile vermiyorlar. Bedavadan eleman çalıştıranları da gördüm ben. Çok iş veriyorlar bir de. Kibar falan da davranmıyorlar. Bazı işverenler.

Boşuna üstte yazmadım pedagog şartı var diye."yasal" olarak. Yasalar hani muz cumhuriyeti değil ya burası. Her şey belli sebeplerden dolayı yasallaştırılmış kanunlar var. Her kanunun bir sebebi var.

Dolandırı...neyse ya kartla daha ne gibi illegal işlere bulaşılır haberin yok. Yaşın 16 değil mi? Belli oluyor işte. Yasalardan bahsediyorum bana kem küm yapıyorsun. İşte bu sebepten bu yaştaki çocuklara iş vermeyiz. Çok freelancerla çalıştım hepsinin de portfolyosunu ve lisans bilgisini sordum. Bu arada çocuk dememe alınmazsın umarım çünkü yasal olarak 18 yaş altı çocuk diye geçer. Bu konuda bir sorunun varsa anayasa mahkemesine başvurabilirsin.

:D Alınacak aptal bir çocuk değilim ve çoğu yaşıtımdan büyüklerimden de zeki olduğumu düşünüyorum. Demek ki neymiş açabıliyorsun milleti niye dolandırayım ben yani ne alaka?

:D alınacak aptal bir çocuk değilim ve çoğu yaşıtımdan büyüklerimden de zeki olduğumu düşünüyorum. Demek ki neymiş açabıliyorsun milleti niye dolandırayım ben yani ne alaka?

Yasalar ne diyorsa onu demekle yükümlüyüm. Sana yasa dışı bir şey öneremem. Yasalara göre çalışman sakıncalı. Gerisi sana kalmış. Nasıl biliyorsan o şekilde ilerle. Yolun açık olsun.

Geçen burada gördük 1 tanesini. Sosyal fobisi olmuş. Burger King'ten sipariş bile veremeyecek hale gelmiş. 18 yaş altının çalıştırılmaması gerektiğinin zorunlu hallerde pedagog yardımı olması gerektiğini yasalar süs olsun diye söylemiyor.
O kişiyi bilmiyorum da hayat acımasız hocam. Benim abim 14 yaşındayken yevmiyeye gidiyor, harçlığını çıkarıyordu. Ben de çalışmak istiyordum da iyi ki izin vermediler. Çok küçüktüm çünkü.

Yeni konular

Geri
Yukarı