18 yaşında askere gitmek mümkün mü?

789195

Yoctopat
Merhaba, ben lise son sınıf öğrencisiyim. 18 yaşındayım birkaç hafta sonra lise bitmek üzere ve askere gitmek istiyorum. Cevaplarınız için şimdiden teşekkürler.

Üniversite lise olmayanlara fırça atıyorlar demişsin o yüzden sorun olmaz dedim neyse yardımın için teşekkürler.
Kızma ama mümkünse hiç gitme askere, günü gelince bas parayı bedelli yap. Ben hiç öyle bir şey demedim de kastetmedim de. Bu yanlış anlama seviyesi askerde ciddi başını ağrıtır. Kimse sana lise mezunusun diye, askerde durduk yere fırça atmaz. Onu nereden çıkardın? Ha bir de bol kitap oku.

Üniversite lise olmayanlara fırça atıyorlar demişsin o yüzden sorun olmaz dedim neyse yardımın için teşekkürler.

Eyvallah yardımın için çok teşekkürler. Askerlik şubesi bana uzak olduğundan dolayı böyle bir konu açtım kafa ütülediysem kusura bakmayın.
Estağfurullah kardeşim hayırlı tezkereler şimdiden.

Bence en az 2 yıllık üniversiteyi okuyarak yedek astsubay ya da 4 yıllık üniversiteyi okuyarak yedek subay olarak git. Er olarak gidilecek yer değil askerlik. Hem yaşın da genç, ezerler alt devreleri. Yine de gitmek istiyorsan gidebilirsin. Askerlik şubesine başvurman gerekiyor. e-Devlet'ten de halledilebiliniyor galiba.

Kızma ama mümkünse hiç gitme askere, günü gelince bas parayı bedelli yap. Ben hiç öyle bir şey demedim de kastetmedim de. Bu yanlış anlama seviyesi askerde ciddi başını ağrıtır. Kimse sana lise mezunusun diye, askerde durduk yere fırça atmaz. Onu nereden çıkardın? Ha bir de bol kitap okubu ara.

Haklısınız yanlış okumuşum.

Bence en az 2 yıllık üniversiteyi okuyarak yedek astsubay ya da 4 yıllık üniversiteyi okuyarak yedek subay olarak git. Er olarak gidilecek yer değil askerlik. Hem yaşın da genç, ezerler alt devreleri. Yine de gitmek istiyorsan gidebilirsin. Askerlik şubesine başvurman gerekiyor. e-Devlet'ten de halledilebiliniyor galiba.
Bu arkadaşı dikkate al.

Geri
Yukarı