18 yaşinda motor almak

Bu yıl 18'ime giriyorum ve de ilk önce ehliyet sonrasında motorun kendisini almak istiyorum. Fakat yaşadığım yer İstanbul olduğu için kaygılanmıyor da değilim. Başlangıç olarak hangi motorları tavsiye edersiniz?

Hocam benim hayallerimi süsleyen KTM 250 Duke veya MT25'di her zaman. Tabi ki geçen seneye göre bile fiyatlar 15000 artarken bu sene çok ama çok pahalılar. 2. el bulabilirseniz bunlar tamamıyla A2 ehliyet için bire birler. Ama ilk kez motor süreceksiniz ve İstanbul gibi bir şehirde süreceksiniz. Bundan dolayı ucuz ama güvenli bir şeyler ile başlayın. Dediklerim en son alacaklarınız olsun. Çünkü düşeceksiniz, sürteceksiniz belki de motora bir şeyler olacak bundan dolayı tecrübe sahibi olana kadar ucuz bir şeyle başlamalısınız.

Super sport motorlar 125 ve 250CC de ağır değil dengeli ve makul fiyatlara satılıyor. CB125ACE ya da CB125R modellerini de öneririm.
Ben sürüş poziyonu, oturuş yüksekliği ve kambur biçimde motor sürmenin keyfini anlamıyorum. Bizzat ben Naked motor sevdalısıyım. Tercih tabi ki sizlerin.

Tavsiyem CBR 125'lik ama ben scooter ile başladım faydasını gördüm ve trafikte hiç saygı yok hele böyle yarış motorun varsa adam değilsin dikkat et ve bence ilk önce böyle alış motora ayrıca altın elbiseli adama da bak çok şey öğrendim ben ondan, Allah rahmet etsin.
Ayrıca A2 alırsın zaten ama önce korumalık al sonra motor bir tanıdığımı yeni kaybettik motordan 30 metre uzakta bulunmuş kendisi siz düşünün.
Bizzat ben asla super sport bir motor ile başlanmasını mantıklı bulmuyorum.

Bende mantıklı bulmuyordum ama arkadaşım 6 ay önce aldı bayağı sürüyor, pişmesi lazım bence yetenek işi ama dikkatli olmak lazım.

Yeni konular

Geri
Yukarı