18 yaşındaki Emirhan Yalçın Suriyeli sığınmacı tarafından öldürüldü

Nereye kadar devam edecek artık bu?

Düşünceleriniz nedir?

Mülteci mi, terörist mi belli değil. Sözde savaştan kaçıyorlar ama burada masum kişilere zarar veriyorlar.
Orta Doğu halklarının tamamına yakını bu tip insanlardan oluşuyor. Kontrolsüzce yapılıyor olan göçmen kabullerinin yaşanmasıyla birlikte bu tip haberleri görmemiz kadar doğal bir durum yok.

Ne amaçla kontrolsüz bir şekilde göçmenlerin kabul edildiğine aşinayız zaten. Mülteci alımının yapılmamasına dair ses çıkarıldığında, tekdüze tekrarlanan "...ama onlar din kardeşlerimiz" söylemlerinin öncüsü olan kişiler de bittabi bizden bile daha iyi biliyor bu göçmen sorununun ne denli kötü evrelere dayandığını fakat onların amacı belli; bundan dolayı değinmeye çalışıp efor harcamaya çok da lüzum yok.

Birkaç yıl önce, cami tuvaletlerini temizleyen 9 yaşlarında Suriyeli bir çocukla karşılaşmıştım. Çevredeki insanların anlattığı kadarıyla para kazanmak adına hiçbir çaba içerisine girmiyor olan babasının zorlamasından ötürü eğitim görmesi gerektiği zamanları, sabahtan gece olana değin çalışarak doldurmak zorunda kalıyormuş. Mesai bitiminde nadiren de olsa babası gelip çocuğun kazandığı parayı sayarak onu eve götürüyormuş. Bu insanlar bu denli eğitimden ıraklar, bu denli başıboş bir şekilde yaşamlarını sürdürüyorlar işte.

Son düzenleme:
Hocam buldum da buraya atsam sıkıntı olur mu?
Yoksa ismini göstermeden mi mesajı atayım buraya?
İsmini göstermeden mesajını atabilirsin. Merak ettim mesajı. Ne olursa olsun ifşalamak bize yakışmaz.

İsmini göstermeden mesajını atabilirsin. Merak ettim mesajı. Ne olursa olsun ifşalamak bize yakışmaz.
Ekran Görüntüsü (31).png

Okudukça sinirim bozuluyor yahu.
(Fotoğraf normal mesaj gibi gözüküyormuş şimdi farkettim.)

Nereye kadar devam edecek artık bu?

Düşünceleriniz nedir?

İnşallah aynıları onlara olur konsomatris çocukları :D

Yeni konular

Geri
Yukarı