18 yaşındaki kızı evlendiriyorlar

Polisden başka çözüm olacağını düşünmüyorum. 18 yaşında genç bir kız 3-4 tane 50 yaşındaki adama ne yapabilir...
Onu eninde sonunda yapmak zorunda kalacak gibi bu gidişle zaten. Bizim çözmemiz gereken şikayet ettikten sonra kız neler yapacak. Polise gidip derdi anlatması kolay ama yasal olarak ailesi artık kıza bakmak zorunda değil. Defol git lan bu evden dediğinde kız için hayat 180 derece değişecek.

Onu eninde sonunda yapmak zorunda kalacak gibi bu gidişle zaten. Bizim çözmemiz gereken şikayet ettikten sonra kız neler yapacak. Polise gidip derdi anlatması kolay ama yasal olarak ailesi artık kıza bakmak zorunda değil. Defol git lan bu evden dediğinde kız için hayat 180 derece değişecek.
Değişecek ama kız bu süreçte güçlü kalırsa ve kalması da lazım, hayatı iyi yönde düzelecek.Polise başvurduktan sonra kızın tekrardan kendi ayakları üzerinde durabilmesi için devlet gerekli destekleri, olanakları sağlayacaktır.

Arkadaşların da dediği gibi; 18 yaşında eğer iki tarafında istediği takdirde normal, yaşta sıkıntı yok, ama kız istemiyorsa direkt polis çağırılmalı.

Değişecek ama kız bu süreçte güçlü kalırsa ve kalması da lazım, hayatı iyi yönde düzelecek.Polise başvurduktan sonra kızın tekrardan kendi ayakları üzerinde durabilmesi için devlet gerekli destekleri, olanakları sağlayacaktır.
Devletin ne kadar destek sağlayacağı hakkında bir fikrim yok fakat çok fazla olmayacağına eminim. Burada benim görüşüm şu olabilir; Kız ailesinden ayrıldıktan sonra acilen bir işe yerleştirilmeli ve güvenilir bir kadın ev arkadaşı ile küçük bir eve çıkmalı. Bu sayede asgari ücret alsa bile ayda 500-600 biriktirebilir. Bu görüşü nereden edindin diye sorarsanız yurtdışından edindim. Adam 5-6 bin dolarla geliyor dil okulu diye orada 1-2 kişi buluyor direkt eve çıkıyor bu sayede maliyetleri aşırı ama aşırı azalıyor çok hızlı bir şekilde para biriktirip 1 sene içinde refaha ulaşıyorlardı. Türkiye şartlarında bu biraz daha zor olacaktır fakat asgari ücret bile olsa bir işe girip acilen bir kadın ev arkadaşı bulunup para biriktirmesi ve hayatı hızlıca tecrübe etmesi gerekecek.

18 yaşında evlenmesi yasal. Burada problem olarak görülen rızası olup olmaması. Açıkçası bu durum sizi neden bu kadar ilgilendirdi anlamadım. Belki sizin bilmediğiniz bir şey var.

Geri
Yukarı