1800 TL 165Hz oyuncu monitör tavsiyesi

Meriad0c

Centipat
Arkadaşlar 2 gündür araştırmalarımın sonunda 24" 165Hz ve üstü bir monitör almaya karar verdim. Oynadığım oyun tarzları genellikle FPS, MOBA, MMORPG oyun ismi olarak da LoL, Valorant, PUBG tarzı oyunları eğlencesine değil de daha çok tabii ki arada eğlenceye aldığım da oluyor ama genel olarak profesyonel bir şekilde oynamaktayım.

Ayrıca Curved olması tercihimdir, şimdiden teşekkür ederim.

Son düzenleyen: Moderatör:
@Meriad0c
1ms, VA panel, kavisli ve 165Hz.

Potanaiyel tek sıkıntısı 27 inch. 27 inch dikkatinizi dağıtır mı? Veya masaya yakın mı bakıyorsunuz? Yakın bakıyorsanız kafanızı çok cecirmeniz gerekebilir ve piksel yogunlugu rahatsiz edebilir.

Bu gibi durunların cevabı evet ise başka modeller önermek zorundayım.

Acer XF240QS 23.6" 165Hz 1ms (HDMI+Display) FreeSync Full HD Fiyatı Teknoloji&utm_source=pc&utm_medium=epey&utm_campaign=c&utm_content=c&utm_term=k&wt_pc=epey.c.k.pc

Bu 23.6 inch ama hem kenarları kalın, hem TN, hem de düz ekran. Ama profesyonelliğinizde şöyle bir avantajı olabilir, MSI 1MS MPRT iken bu Gtg. Yani daha az ghosting olacaktır. MSI'da da oldukça az olacaktır ama bunda azın da azı :)

Bence 200 TL daha koy Monster Aryond 240 Hz al.
27" olup 1080P olması düşündürüyor beni
27" olup 1080P olması düşündürüyor beni yoksa problem değil bütçeyi 2200 TL kadar çıkartabilirim.
@Meriad0c
1ms, VA panel, kavisli ve 165Hz.

Potanaiyel tek sıkıntısı 27 inch. 27 inch dikkatinizi dağıtır mı? Veya masaya yakın mı bakıyorsunuz? Yakın bakıyorsanız kafanızı çok cecirmeniz gerekebilir ve piksel yogunlugu rahatsiz edebilir.

Bu gibi durunların cevabı evet ise başka modeller önermek zorundayım.

Acer XF240QS 23.6" 165Hz 1ms (HDMI+Display) FreeSync Full HD Fiyatı Teknoloji&utm_source=pc&utm_medium=epey&utm_campaign=c&utm_content=c&utm_term=k&wt_pc=epey.c.k.pc

Bu 23.6 inch ama hem kenarları kalın, hem TN, hem de düz ekran. Ama profesyonelliğinizde şöyle bir avantajı olabilir, MSI 1MS MPRT iken bu Gtg. Yani daha az ghosting olacaktır. MSI'da da oldukça az olacaktır ama bunda azın da azı :)
Normal de 27" düşünüyordum ama ekran büyüklüğü dikkatimi dağıtabilir diye düşündüm ve 1080P olması piksel sayma yorumları beni soğuttu diyebilirim.

Yeni konular

Geri
Yukarı