1800 TL ekran kartı önerisi

Önyargım büyük ancak bilemiyorum. GTX 970 gibi yazılımsal olarak kafamın rahat olacağı bir kart varken.
Ben hiç düşünmedim GTX 970 kartını eski olduğu için ve araştırmadım da. Eğer RX 570den iyi ise ve yazılımsal olarak mükemmel ise almanız gereken kart bu sanırım.

Bence GT1030 güzel bir seçenek olur.

Ben hiç düşünmedim GTX 970 kartını eski olduğu için ve araştırmadım da. Eğer RX 570den iyi ise ve yazılımsal olarak mükemmel ise almanız gereken kart bu sanırım.

Bence GT1030 güzel bir seçenek olur.

Her neyse hocam GTX 970'e karar verdim. Kafam rahat olsun bari.

@die, size de teşekkürler. Faturaları düşününce Fury gibi bir trafo almak istemediğim karar verdim. İyi geceler dilerim, konu kapanabilir.

@die, size de teşekkürler. Faturaları düşününce Fury gibi bir trafo almak istemediğim karar verdim. İyi geceler dilerim, konu kapanabilir.
Ben bu düşünceyi anlamıyorum kart 250W çekse bile hesaplama yazdığınızda faturayı 100₺ oynatıyor. Hesaplamayı günde 8 saat boyunca ekran kartını yüke sokarsam diye yapmıştım. Günde en fazla 6 saat kullanıyorum bilgisayarı sadece 2 saati bilemedin 3 saati oyuna gidiyor. Yani faturaya etkisi en fazla 50₺'dir. HBM belleğe kurban olsun. Biri bana gelse dese ki 400-500Mbps hız verelim sana ama 100₺ fazla fatura öde, 200₺ öderim sen yeter ki getir derim. Kart mimarisindan dolayı çip eskitme sorunu yaşamıyor. Bellekler GPU içinde ve GPU'da eriyip eskiyecek bir yapı yok. Tri-X modeli de en fazla 70 derece görüyor. Bilinçli bir kullanıcı olursanız, ufak çaplı oyunlarda fanı 27, güçlü oyunlarda 40 yapsanız yine 60 dereceyi geçirmiyor. Ortada ekran kartını eskitecek bir ısı yok. Sizde buna karşılık 1800 liraya bu karttan daha güçlü bir ekran kartı bulabileceğinizi sanıyorsanız, rüyanızdan uyandığınızda haber verin. 2K ve 4K'da GTX 980Ti'ye etek giydiriyor. HBM bellek demek güç çekimi demek. Ne kadar yük verirseniz kartın size verdiği performans seviyesi yükselir. 1800₺ bütçe ile karşılaştırıldığında çöp olan bir kartı, trafo karta tercih edebilirsiniz. Yine sizin tercihiniz.

Hocam bence uygun fiyatlı 1060 kovalayın bazen o fiyatlara kadar düşebiliyor. Eğer 1060 almayacaksanız bence de 970 alın. Yani aslında RX 570 güzel kart ama ben de bir çok konuda hatalar ile karşılaşan insanlar gördüğümden pek tavsiye edemiyorum. GTX 970'de 3.5 GB Vram olayı var ama oyunları orta-düşük ayarlarda oynadıkça çok sorun olacağını zannetmiyorum. Bir de cool whine olayı var alırsanız ekran kartından rahatsız edici tiz bir ses geliyor mu onu da kontrol edin eğer gelmiyorsa GTX 970 (GTX 1650 ile benzer güçte) ile de her oyunu oynarsınız. Hele ki FSR 2.0 ile çok daha iyi performans alacaksınız. :)

970 pek tavsiye etmiyorum RX570 daha mantıklı olacaktır. Yakında 9xx serisinin desteği kesilecek.

RX500 serisi gerçekten sıkıntılı bir seri. Zamanında arkadaşım Donanım Arşivi sistem almıştı içerisinde RX590 vardı. WattMan hataları nedeniyle çocuk kafayı yiyordu. 5 - 6 ay sistemi değiştirmeye ekran kartını iade etmeye çalıştı. Şansına o dönemde RX 5500 XT çıkmıştı. Kartı onunla değiştirip üstüne de para verdiler. Kurtuldu o illetten. Bulabiliyorsanız GTX 1060 3GB bulun. VRAM'i biraz az ama GTX 970'den çok daha güncel.

Son düzenleyen: Moderatör:
Bundan 1 ay önce driver yükle kaldır yaptığım için 3-4 gün CS:GO'da oyundan atma gibi sorunlar yaşadım tahminen ekran kartı kaynaklı. 4 gün sonra gelen güncelleme ile bu sorun düzeldi. Onun dışında 4 aydır sorun yaşamadım. Ve kartı 1800₺'ye almıştım haziranda.
@d1xl1te Kimden almıştınız? :) Aldığınız kişi Hatay tarafında mıydı? :)

Son düzenleme:

Geri
Yukarı