184 boy ve 82 kilo bulka girmeli mi?

Kalorinin çok fazla bir etkisi olduğunu sanmıyorum yağlanmamak daha iyidir zaten doğal vücutta sınır belli.
Yağlamamak için yağlı beslenmemesi yeter.

Sporda kalorinin etkisi çok büyük hocam. Kalori açığı veririse kilo kaybeder. Hem kilo kaybedip hem de kendine kas kütlesi kazandıramaz. Kazandırsa da çok zordur. Başlarken ve gelişimi hızlıyken bence kalori açığı oluşturması saçma.

Yağlamamak için yağlı beslenmemesi yeter.

Sporda kalorinin etkisi çok büyük hocam. Kalori açığı veririse kilo kaybeder. Hem kilo kaybedip hem de kendine kas kütlesi kazandıramaz. Kazandırsa da çok zordur. Başlarken ve gelişimi hızlıyken bence kalori açığı oluşturması saçma.

Yağlıysa bulk yapmaması daha iyidir spordan soğumasın diye böyle diyorum.
Bazı insanlar abartıp yağlanabilir.

Yağlıysa bulk yapmaması daha iyidir spordan soğumasın diye böyle diyorum.
Bazı insanlar abartıp yağlanabilir.
Ben de bulk yapmaması tarafındayım. Kilo almak için kendine yüklenmesin. Vermesi için de kalori açığı oluşturmasın. Protein alımına dikkat edip yağlı beslenmezse zaten başlangıçta pek bir sıkıntı olmaz.

Ben de bulk yapmaması tarafındayım. Kilo almak için kendine yüklenmesin. Vermesi için kalori açığı oluşturmasın. Protein alımına dikkat edip yağlı beslenmezse zaten başlangıçta pek bir sıkıntı olmaz.

Yine de bana bulk yapacak gibi geliyor daha çok fikir sahibi olmak için konu açtı sanırım.

Definasyon mu yapmam gerek o zaman? Biraz açıklar mısınız?
Yağ oranını düşür, sporunu yap. Kütlen biraz düşer ama önemli olan yağ oranının düşmesi. Bulka girersen daha çok kütleli olursun ama bu kütlenin zararı olur zaten düşük yağ oranında 80 kilo civarında olman lazım o boyla. Bu yüzden bulk yapma.

Bence bu yağ oranında bulkla cutla kafanı pek yorma. Alman gereken kalori miktarını al, makrolarına dikkat et, sporunu da yap yeter.

Bulk yapacak gibi geliyor bana yine de daha çok fikir sahibi olmak için konu açtı sanırım.
Hocam zaten bulk dediğimiz şekil yerine direkt klasik sağlıklı beslenme ve dediğimiz bir beslenme ile mevyesiyle sebzesiyle, günlük protein miktarını alıp karbonhidratını eksik etmezse başlangıç için liftleri de artar kaslanır.

Sonrası için düşünülebilir. Size katılıyorum bence de o yüzden açtı.

Hocam zaten bulk dediğimiz şekil yerine direkt klasik sağlıklı beslenme ve dediğimiz bir beslenme ile mevyesiyle sebzesiyle, günlük protein miktarını alıp karbonhidratını eksik etmezse başlangıç için liftleri de artar kaslanır.

Sonrası için düşünülebilir. Size katılıyorum bence de o yüzden açtı.

Ben pek bulk taraftarı değilim.
Karaciğere zararlı ileri yaşlarda sıkıntı yaratır.

Geri
Yukarı