19 yaşında Pro oyuncu olabilir miyim?

Khaisen

Hectopat
Daha fazla  
Öncelikle tavsiye istiyorum.
CS:GO’yu 7 aydır oynuyorum ara vermeden günlük 3 ila 4 saat ölüm maçı atıyorum.
1 Saat aim haritalarında bot vuruyorum.
Ligim LM.
Günlük düzenli olarak bunları yapıyorum.
Ve cidden tam dikkatimi oyuna verip hırsla oynuyorum Faceit kasıyorum daha iyi olmak ve bu yolda ilerlemek için bilgisi olan varsa yardımcı olabilir mi?

Hocam oyun oynamıyorum, bahsettiğin şeyler hakkında gram bilgim yok ama çalışmanız gerektiği kesin. Vazgeçmeden. Her ne kadar bunu söylesem de espor olayına pek sıcak gözle bakmıyorum.

Bu işler biraz yetenek biraz hırs işi, yeterince emek verirsen neden olmasın Global seviyesine yerleştiğin zaman zaten yeterince iyiysen bir süre sonra fark edilirsin.

Kesinlikle olamazsın. Pro oyuncu demek maaş alıp dünya çapında kaliteli turnuvalarda takım olarak katılmak ve başarı göstermektir. Türkiye'de yaşadığın için ve oynadığın oyunu yayınlarda MM seviyesinde oynayıp Pro olduğunu söyleyen insanlar üzerinden giderek yola çıkıyorsan zaten baştan çok yanlış yoldasın.

CS:GO Pro oyuncu olmanın genel şartları:
MM'de global olup Faceit başlarsın 128 tickrate serverlarda 10 level olursun FPL C davetini kazanırsın. FPL C olduktan sonra da FPL elemelerini kazanırsın. Bu civarlarda takımların ilgisini çekersin. Takımlar sana iyi bir İngilizce seviyen olmak kaydıyla teklifte bulunur. Bu tekliflerle takımlar da deneme süreçleri yaşarsın. Kendini gösterirsin e-spor çerçevesinde mesleğini devam ettirirsin.

Ya da şunu yaparsın Bayrampaşa5 gibi takımlarda oynayıp Twich'e çıkıp e-sporcuyum deyip insanları aldatırsın tabii kendini de bu da Türkiye'de rağbet gören bir e-sporcu anlayışıdır. (CS:GO özelinde) bknz. @Çiftlikbank.

Son düzenleyen: Moderatör:
Kesinlikle olamazsın. Pro oyuncu demek maaş alıp dünya çapında kaliteli turnuvalarda takım olarak katılmak ve başarı göstermektir. Türkiye de yaşadığın için ve oynadığın oyunu yayınlarda mm seviyesinde oynayıp pro olduğunu söyleyen insanlar üzerinden giderek yola çıkıyorsan zaten baştan çok yanlış yoldasın.

CS:GO pro oyuncu olmanın genel şartları
MM de global olup faceit başlarsın 128tickrate serverlarda 10 level olursun fpl c davetini kazanırsın. FPL C olduktan sonra da FPL elemelerini kazanırsın. Bu civarlarda takımların ilgisini çekersin. Takımlar sana iyi bir ingilizce seviyen olmak kaydıyla teklifte bulunur. Bu tekliflerle takımlar da deneme süreçleri yaşarsın. Kendini gösterirsin e-spor çerçevesinde mesleğini devam ettirirsin.

Yada şunu yaparsın bayrampaşa5 gibi takımlarda oynayıp twich eçıkıp e sporcuyum diyip insanları aldatırsın tabi kendini de bu da Türkiyede raabet gören bir e-sporc anlayışıdır. (CS:GO özelinde) bknz. @çiftlikbank
Öncelikle yorumun için teşekkür ederim.
bizim ülkemizde e spor daha yeni yeni deger görmeye başlayan bir iş dalı diyebiliriz ülkemizde bilinmeyen çok iyi yetenekler var ama sadece yayın açanlar biliniyor bende elimden geldiğince çalışıp biryerlere gelme amacındayım inş olucam ama dedigin gibi ülkemizde zor.

@Khaisen umarım olabilirsin ve sevdiğin işte başarılı olursun. Ülkemizde dediğin gibi gerçekten iyi oyuncularda olduğunu düşünüyorum. Onlara şu listeden arayıp bulabilirsin. Ancak bu listeye dahil olmamış veya olamayacak hiçbir oyuncu e-sporcu değildir.( CS:GO oyununda.) Ben hevesini kırmak için yorum yapmadım ancak şu anda senden daha küçük insanlar senden daha üst seviyelerde olduğunu da bilmeni isterim. 13 yaşında 10 level 15 yaşında FPL-C vb. örnekler var. Bunlarla baş edebilip üst seviyeye ulaşmanı canı gönülden isterim. Sadece senin için değil ülkemde ki her iş ile ilgilenen bütün insanların ilgilendiği alanda başarılı olması benim için mutluluk vericidir. Ancak gerçekleri söylemek ayıp olmasa gerek.

Son düzenleyen: Moderatör:
@Khaisen Umarım olabilirsin ve sevdiğin işte başarılı olursun. Ülkemizde dediğin gibi gerçekten iyi oyuncularda olduğunu düşünüyorum. Onlara şu listeden arayıp bulabilirsin. Ancak bu listeye dahil olmamış veya olamayacak hiçbir oyuncu e-sporcu değildir.( CS:GO oyununda.) Ben hevesini kırmak için yorum yapmadım ancak şuanda senden daha küçük insanlar senden daha üst seviyelerde olduğunu da bilmeni isterim. 13 yaşında 10 level 15 yaşında FPL-C vb. örnekler var. Bunlarla baş edebilip üst seviyeye ulaşmanı canı gönülden isterim. Sadece senin için değil ülkemde ki her iş ile ilgilenen bütün insanların ilgilendiği alanda başarılı olması benim için mutluluk vericidir. Ancak gerçekleri söylemek ayıp olmasa gerek.
İlgin ve alakan için teşekkürler umarım istedigim yerde olurum.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı