1983 Model VW Golf MK1 otomatik şanzıman nasıldır?

yigidyum

Kilopat
Süper Moderatör
Makaleler
1
Merhabalar. 1983 model Golf MK1 almayı düşünüyorum. Araç otomatik şanzımanlı ve benzinli. Bu arabanın otomatikleri hakkında pek fikrim yok. Sorunlu modeller mi, başıma dert olurlar mı? Veyahut arıza yaptı mı maliyeti çok olur mu? Bilgisi olan varsa yardımcı olursa sevinirim.

O yaşta bir arabayı ben olsam otomatik almazdım. Mekanik ustası falan olmak lazım. Eski bir araç, parça bulmak zor olabilir. O yüzden illaki belli bir maliyet çıkaracaktır. Parçası her yerde bulunan bir araba değil sonuçta. Manuel bulmak daha iyi olur diye düşünüyorum.

O yaşta bir arabayı ben olsam otomatik almazdım. Mekanik ustası falan olmak lazım. Eski bir araç, parça bulmak zor olabilir. O yüzden illaki belli bir maliyet çıkaracaktır. Parçası her yerde bulunan bir araba değil sonuçta. Manuel bulmak daha iyi olur diye düşünüyorum.
Aslında ben de öyle düşünüyordum ama çok iyi fiyata inanılmaz diri bir araç buldum. Bütçem az, bu paralara da başka araç yok gibi.

Şanzıman ne durumda anlayabilir miyim sürünce falan bir taktiği var mı? Beni 1 sene civarı idare etse yeter.

Şanzıman ne durumda anlayabilir miyim sürünce falan bir taktiği var mı? Beni 1 sene civarı idare etse yeter.
Yaani, şu taktik var direkt buna bakarsan kesin anlarsın diyebileceğim bir şey yok sanırım ama genel olarak vites geçişlerine bakıldığı zaman bir silkeleme, sarsıntı, titreme vs. varsa, vites yükseltmemekte inat ediyor ve bağırıyorsa veya kalkışlarda falan vuruntu yapıyorsa genelde pek ömrü kalmamıştır. Sürüş esnasında sesler, takırtılar falan da gelmemesi lazım.

@TwoBee çok teşekkürler.

@ufuk_ufuk onlara da baktım ama estetik olarak Toyota pek sevemiyorum ya. Yine de aklımda ama. Teşekkürler :)

Bütçen yüksek olmadığı için estetiğe değil masraf çıkarmayacak markaya bakman lazım, eski kasa(1.6) km si biraz iyi Toyota işini görür.

Son düzenleme:
Merhaba. 1983 model golf MK1 almayı düşünüyorum. Araç otomatik şanzımanlı ve benzinli. Bu arabanın otomatikleri hakkında pek fikrim yok. Sorunlu modeller mi, başıma dert olurlar mı? Veyahut arıza yaptı mı maliyeti çok olur mu? Bilgisi olan varsa yardımcı olursa sevinirim.

Manuel olsa daha iyi olurdu ama yine de bu yaşta bir arabayı almak çok riskli bir de eski almanlar sıkıntı bence hiç girme o işlere.

@ufuk_ufuk @QuantumLane @arda003600 Teşekkürler arkadaşlar. Tavsiyeleriniz doğrultusunda diğer araçlara da bakmaya karar verdim. Ama gönlüm hala Golf'te tabi. Çok hoşuma gidiyor.

Aslında dediğim gibi beni 1 sene idare etse yeter ama işte, ne durumdadır bilemiyorum. Bilen birini alıp gitmek lazım.

Yeni konular

Geri
Yukarı