1993 MODEL 5.20 alınır mı?

Hayalimde BMW 5.20 modeli var ama malum son modelleri bayağı cep yakıcı. Ben de eski modellere baktım. Daha önce kullanan var mı, alınır mı? 1993 ile 1998 arasında olan modellere baktım.
Bu arabalar yeniyken pahalı arabalardı, yani şu an satın almak ucuz olabilir ama iyi durumda tutmak için yapacağınız harcamalar ucuz bir arabaya değil pahalı bir arabaya göre olacaktır. Eğer kenarda aldığınızda çıkabilecek potansiyel masraflara harcayabileceğiniz 10,000₺ paranız yoksa ve sonrasında karşılaşacağınız bakım ve tamir masraflarını karşılayamayacaksanız bulaşmanızı tavsiye etmem. Ama paraya kıyarım ve iyi parçalarla bakımını ve tamirini aksatmadan yaparım diyorsanız tavsiye ederim. Keyifli bir tecrübe olur.

Bu arabalar yeniyken pahalı arabalardı, yani şu an satın almak ucuz olabilir ama iyi durumda tutmak için yapacağınız harcamalar ucuz bir arabaya değil pahalı bir arabaya göre olacaktır. Eğer kenarda aldığınızda çıkabilecek potansiyel masraflara harcayabileceğiniz 10,000₺ paranız yoksa ve sonrasında karşılaşacağınız bakım ve tamir masraflarını karşılayamayacaksanız bulaşmanızı tavsiye etmem. Ama paraya kıyarım ve iyi parçalarla bakımını ve tamirini aksatmadan yaparım diyorsanız tavsiye ederim. Keyifli bir tecrübe olur.
İstediğim tip şu tipte. Masraflarıyla başa çıkabilirim sorun değil ama 1 nebze de olsa içimde 5.20 hevesinin kırılması.

1.5 senedir 5.20, 5.28 ve 5.40 piyasasına bakıyorum, burda ve donanımhaberde onlarca konu açtım.6 arabayı ekspere soktuk.

Alırsın 1000km de hevesini gazını alırsın ama sonra başına büyük bela olmaya başlar. Genç bir arkadaşsan ve çok para harcayacak durumda değilsen hele söyleyeyim inim inim inlersin bu arabaya her bindiğinde. Ha şunu söyleyeyim 1999-2001 arası bir 5.28i ye binmek, onun zevkini tadını almak, motorun sesini titreşimini duyup hissetmek, o gaza basmak varya bir 40 sene daha geçsin hiçbir şeyin yerini tutmaz 5.28 kadar ama masrafı astarından pahalı, sanayiden çıkmıyor her 10bin de bakım istiyor, naz yapıyor. Alemdağ şile otobanından Çekmeköy'e inerken biraz gazlayalım dedik çeyrek depoyu bıraktık 60km'de. Ben aslan beslerim aylık 2-3Bine benzini bakımı bana koymaz diyorsan illaki alırsın.

İstediğim tip şu tipte. Masraflarıyla başa çıkabilirim sorun değil ama 1 nebze de olsa içimde 5.20 hevesinin kırılması.
Masraflarıyla başa çıkabilecekseniz güzel bir tecrübe olmuş olur hem. Şansınızı deneyin derim. Ama dediğim gibi aldıktan sonra biraz para harcayın ki en azından bir süre sıfır sıkıntı kullanın.

Masraflarıyla başa çıkabilecekseniz güzel bir tecrübe olmuş olur hem. Şansınızı deneyin derim. Ama dediğim gibi aldıktan sonra biraz para harcayın ki en azından bir süre sıfır sıkıntı kullanın.
Şu anda elimde olan araba 30 yaşında bır araba ama ömrünün yarısından fazka garajda geçirmiş onu çok zor şekilde satın aldım bayağı ugrastırmıstı ama bu günlerde 5.20 aklıma girdi çok kararsızım şuan.

Şu anda elimde olan araba 30 yaşında bır araba ama ömrünün yarısından fazka garajda geçirmiş onu çok zor şekilde satın aldım bayağı ugrastırmıstı ama bu günlerde 5.20 aklıma girdi çok kararsızım şu an.

Bana soran insanlara genelde akıllarını kullanarak karar vermelerini tavsiye ederim. Ama arada bir gerçekten kalbinin sesini dinlemeden hayat gerçekten aşırı monoton aşırı sıkıcı bir hale giriyor. Bazen mantıklı olmadığını bilerek de olsa böyle bir yükün altına girmek insana bir zevk veriyor. Bir arkadaşım da yaptı benzerini. Volkswagen Golf GTI model aracını satıp 1998 model bir BMW 750I aldı. Aracı gerçekten komik bir paraya aldı. Yaşı ilerlemiş bir beyefendi olan ilk sahibinden 450, 000km de aldık beraber gidip. Arabayı satın alırken verdiğinin çok daha fazlasını bakım ve tamirlere harcadı ama buna değdiğini görüyordum. Onu uzun bir süre hiç o kadar mutlu, güler yüzlü görmemiştim. Eğer içinizden gelen buysa bir kez olsun sonuçta tecrübeler hanenize belki kötü bir tecrübe yazılacak olsa bile deneyin. Belki de buna değecektir. İş tamamen sizin zevkinize, tutkunuza ve aracın potansiyel sorunlarıyla uğraşabilecek zaman ve bütçeye sahip olmanıza bakıyor.

Geri
Yukarı