1ms 144 Hz Monitör tavsiyesi

jimemre37

Kilopat
Daha fazla  
Arkadaşlar benim araştirdiğim monitörlerden veya varsa sizin önerdiğiniz monitörler için bana yardımcı olabilir misiniz?

Aradığım özellikler 1ms 144Hz ve FreeSync, G-Sync bulıunması 23-24-27 inç. 1500TL

Benim düşündüğüm monitörler,

1: AOC 24G2U 23.8" 144Hz 1ms (HDMI+Display) FreeSync Full HD Fiyatı.
2: James Donkey JD27FG1MS144 27'' 1ms 144Hz Full HD FreeSync Gaming Monitör - incehesap.com
3: AOC C24G1 24" 144Hz 1ms (HDMI+Analog+Display) FreeSync Full Fiyatı.
4: Asus VP249QGR 23.8" 144Hz 1ms (Analog+Display+HDMI) FreeSync Fiyatı.
5: Samsung LC24FG73FQMXUF 23.5" 1ms (Display+2xHDMI) FreeSync Fiyatı.
6: ViewSonic XG2405 24" 144Hz 1ms (HDMI+Display) FreeSync Full Fiyatı

Bilgisayarımın kasa özellikleri

• kasa: Dark N10 5xfan USB 3.0 pencereli ATX
  • ekran karti: MSI GeForce GTX1070 GAMING X 8 GB 256Bit DX12
  • İşlemci: AMD Ryzen 7 1800X R7 4.0GHz AM4
  • Anakart: ASUS ROG STRIX B350-F GAMING AMD B350 AM4 Ryzen™ DDR4 3200+( O.C) MHz
  • SSD: Samsung 860 Evo 250GB
  • harddisk: Seagate 1TB 3.5 7200RPM SATA 3.0 NCQ 64MB
  • PSU: High Power 750W 80+ Bronze 56A@12V Power Supply
  • soğutucu: Dark Freezer X124 DKCCX124B
  • dvdrom: LG GH24NSD1 dahili siyah DVD super multi DL
  • RAM: Corsair Vengeance LPX 16 GB DDR4 3000MHz
Arkadaşlar seçenek çok ancak ben bunlar arasından " AOC 24G2U 23.8" 144Hz 1ms " ve "ViewSonic XG2405 24" 144Hz 1ms" olanını tercih ediceğim gibi duruyor sebebi ise G-Sync desteklediğini söylüyenler var sizden istediğim de tam olarak bu.

Hepsi 144 Hz ve 1ms FreeSync destekliyor buradaki tek sorun NVIDIA kullanıyorum ancak
FreeSync bulunan monitörleri G-Sync yapmak için ayarlari kullanmak gerekiyor fakat bazi monitörler desteklemiyor benim kafama takılan soru bu monitörlerin bahsettiğim monitörlerin herhangi birisinde bu ayar yapılabiliyor mu ?

Son düzenleyen: Moderatör:
Aslında hepsi aşşağı yukarı aynı özelliklerde, tasarımını beğendin birini alabilirsin.Ancak viewsonic çok övülüyor bu sıralar onu biraz daha araştır derim.

FreeSync destekli monitörlerde, G-Sync açabiliyorsun. 1 ay önce XG2405 aldım. Renk kalitesi olarak harika deneyim sunuyor. Vatan Bilgisayar'dan elden aldım. Ödemeyi yaptıktan sonra ölü piksel kontrolü yaptılar. Eve geçtiğimde ghosting ve ışık sızması testi yaptım. Ghosting olmadı ve ışık sızması çok az şekilde çıktı. Rahatsız bile etmiyor diyebilirim. XG2405'in tek bir dezavantajı var. 1MS modunu açtığında parlaklık inanılmaz düşüyor. Onun yerine yanıt verme süresini kullanıyorum. Bunun dışında çok kaliteli bir monitör. İki monitörden birini tekrar almış olsam, tercihim XG2405 olurdu. Monitörün içinden DP kablosu çıkmıyor. Çıksa bile ben kullanmazdım, standart kablolar oluyor.

FreeSync destekli monitörlerde, G-Sync açabiliyorsun. 1 ay önce XG2405 aldım. Renk kalitesi olarak harika deneyim sunuyor. Vatan Bilgisayar'dan elden aldım. Ödemeyi yaptıktan sonra ölü piksel kontrolü yaptılar. Eve geçtiğimde ghosting ve ışık sızması testi yaptım. Ghosting olmadı ve ışık sızması çok az şekilde çıktı. Rahatsız bile etmiyor diyebilirim. XG2405'in tek bir dezavantajı var. 1MS modunu açtığında parlaklık inanılmaz düşüyor. Onun yerine yanıt verme süresini kullanıyorum. Bunun dışında çok kaliteli bir monitör. İki monitörden birini tekrar almış olsam, tercihim XG2405 olurdu. Monitörün içinden DP kablosu çıkmıyor. Çıksa bile ben kullanmazdım, standart kablolar oluyor.
Ben bu parlaklık düşme olayının sadece VA panel kavisli monitörlerde olduğunu sanıyordum. Bu olayın olup olmadığını nasıl anlıyoruz?
Düzenleme: Monitörü TN panel olan model ile karıştırdım, TN panellerde parlaklık düşme olayı olmuyor sanırım.

1MS modunu açtığınızda parlaklık çok düşüyor. Yani bu monitörde 1MS modu hikaye diyebilirim. Zaten gerçek 1MS monitör almak istesem, BenQ XL2411P tercih edecektim. Çok farkı olmuyor yani. @Takeshi Kovacs
Sanırsam normal parlaklıkla 4 ms kullanılabiliyor. Bence de TN ile VA panel arası renk kalitesi farkı, aradaki 3 ms'lik yavaşlığa değecek düzeyde.

1MS modunu açtığınızda parlaklık çok düşüyor. Yani bu monitörde 1MS modu hikaye diyebilirim. Zaten gerçek 1MS monitör almak istesem, BenQ XL2411P tercih edecektim. Çok farkı olmuyor yani. @Takeshi Kovacs
Hocam ben oyun için monitör almak istiyorum ve g sync kullanabileceğim olmasi lazim hangisini öneriyorsunuz 1ms de ips ekranlar parlaklığı düşüyorsa curved nasil olur veya led ekran alinir mi

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı