1ms FreeSync 24"-27" VA-IPS Gaming monitör tavsiyesi

Mert B.

Hectopat
Yer
Adana
Öncelikle selamlar,
6 Yılı aşkın bir süredir ASUS vs207D 19.5" monitörü kullanmaktayım. Fakat uzun süredir arkadaşlarımda ve çevremde gördüğüm monitörlerden sonra meğersem ben oyunları kör oynuyormuşum dedim artık değiştirmenin vakti geldi de geçti. Her türlü oyun oynuyorum FPS, tps, RPG, MOBA, yarış oyunları yani genel gamer'ım: D. Almışken ileriye dönük iyi bir Gaming monitör olsun istiyorum fiyat aralığım 0-1800 TL arası. Hiç curved monitör kullanmadım kullanan arkadaşlarım çok öneriyor, oynarken oyunun içine çekiyormuş kavisli olmasından dolayı fakat alışabilir miyim emin değilim. Aklımda birkaç monitör var aşağıda isimlerini yazacağım, bunları araştırdım biraz fakat MSI hariç diğerleri yeni ürün olduğu için pek bir inceleme bulamadım. Yabancı forumlardan incelediğim kadarıyla kronik bir sıkıntıları yok çoğu kişi memnun. MSI'da çoğu kişi öneriyor, arafta kaldım. 1ms 144Hz olması daha iyi olur ama kaliteli panele sahip 1ms 75Hz'de yok demem, sizden de öneriler bekliyorum, şimdiden yardımlarınız için teşekkür ederim.

Monitörler:

-AOC 27" 27G2U/BK 144Hz 1ms FreeSync fullhd dpport HDMI pivot IPS.
-ASUS 27" VP279QGL 1ms 75Hz full HD FreeSync HDMI DP IPS.
-AOC 24" C24g1 144Hz 1ms FreeSync fullhd dpport HDMI pivot curved 1500R VA.
-MSI Optix MAG241C 23.6' 144Hz 1ms(mprt) curved LED 1500R VA.

Not: MSI hariç diğer 3 tane monitörün parlaklığı 250 kandela. MSI 300.

Son düzenleyen: Moderatör:
Konuyla alakasız olacak ama bir sorum var. MAG271C almayı düşünüyorum. Ölü piksel çıkma şansı nedir? Aydın'da oturuyorum. Vatan Bilgisayardan almayı düşünüyordum mağazada deneyerek ama Aydın'da hiçbir şubesinde kalmamış. İnternetten alıp sıkıntı yaşamayı düşünmüyorum ama çokta alternatifim yok. O yüzden galiba internetten alcam galiba. Yüzde kaç ihtimalle ölü piksel çıkar fikri olan var mı?
Kardeşim ölü piksel olayı tamamiyle şans ona kimse yüzde ihtimal veremez üretici firma bile. Elektronik işi şans işi. o ürünü aynı mağazadan 50 kişi alır 5 kişide ölü pixel çıkar misal.

AOC 27" 27G2U/BK 144Hz 1ms FreeSync fullhd dpport HDMI pivot IPS. Modelini 5 gündür kullanıyorum. Hem masaüstü internette gezerken çok iyi hemde oyun performansı çok iyi. Karanlık bölge kalmıyor. Karanlık alanlardaki siyah çok doğal duruyor. Bu modelin tek dezavantajı menüsünde ayar yapma tuşları. Tuşlar çok küçük parmakla basılmıyor. Tırnakla zor basılıyor. Fiyatı da vatanbilgisayar'da 1.740TL civarı. Öneririm.

AOC 27" 27G2U/BK 144Hz 1ms FreeSync fullhd dpport HDMI pivot IPS. Modelini 5 gündür kullanıyorum. Hem masaüstü internette gezerken çok iyi hemde oyun performansı çok iyi. Karanlık bölge kalmıyor. Karanlık alanlardaki siyah çok doğal duruyor. Bu modelin tek dezavantajı menüsünde ayar yapma tuşları. Tuşlar çok küçük parmakla basılmıyor. Tırnakla zor basılıyor. Fiyatı da vatanbilgisayar'da 1.740TL civarı. Öneririm.
Öneriniz için teşekkür ederim. Bu monitörü kullanıcı ağzından duymak güzel. Bende bu modelde karar kıldım zaten kısmetse 1-2 güne alacağım.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı