2.500 TL monitör tavsiyesi

Gayet iyiye benziyor hem fiyatı da bana gayet uygun eğer planımda bir değişiklik olmazsa bunu alabilirim.

Hocam ben de monitör alacaktım dediğim gibi. Şu an bakıyordum da aynı monitör Trendyol'da indirimde. Linkini bırakayım.

Hocam bu LED panel olanıymış. Hepsiburada'dan linkini bıraktığımı alırsınız.

Son düzenleyen: Moderatör:
Hocam ben de monitör alacaktım dediğim gibi. Şu an bakıyordum da aynı monitör Trendyol'da indirimde. Linkini bırakayım.

Hocam LED panel ile oburunun farki nedir cok bir sorun yaşatır mı sizce.

Hepsi LED zaten. İkiside VA panel. VQ' de pivot ve sağa sola döndürme var. VQE daha güncel ve 165 Hz ekranı var. Ama bunlar alınmaz.
Düz olarak.
Bütçe artarsa.
VG24VQ' de smearing var.
VG24VQE' de ghosting var.
Ayrıca renkleri çok soluk.

Son düzenleme:
Hepsi LED zaten. İkisi de VA panel. Vq'de pivot ve sağa sola döndürme var. Vqe daha güncel ve 165 Hz ekranı var. Ama bunlar alınmaz.
Düz olarak.
Bütçe artarsa.
VG24Vq'de smearing var.
VG24Vqe'de ghosting var.

Attigin LG ile Dell arasinda sadece ekran farkimi var yoksa ozellik olarakta farklari var mı (ekran farki dedigim ekranin kivrik olmasi)

Attigin LG ile Dell arasinda sadece ekran farkimi var yoksa ozellik olarakta farklari var mı (ekran farki dedigim ekranin kivrik olmasi)
Dell VA panel kontrast değerleri ve siyahları daha iyidir. LG IPS görüş açısı, gecikme değerleri çok iyi, ayrıca ergonomi olarakta pivot (ekranı 90° döndürme) gibi özellikleri var. CS, Valorant falan oynuyorsanız LG, onun dışında DELL daha iyidir.

Hepsi LED zaten. İkisi de VA panel. VQ'de pivot ve sağa sola döndürme var. VQE daha güncel ve 165 Hz ekranı var. Ama bunlar alınmaz.
Düz olarak.
Bütçe artarsa.
VG24VQ'de smearing var.
VG24VQE'de ghosting var.

Önerdiğiniz monitörler LG hariç alınmaz. 27 tane satan monitörü önermeniz gülünç açıkçası. VQ olan model VA panel. VQE olan model ise LED paneldir. Fiyat farkından ise neden VQE ucuz olduğu anlaşılıyor. Ek olarak ASUS'un 3 yıl garantisi ayrı bir avantaj. Ghosting her monitörde var. Çıkmaz diye bir şey yok. Ayrıca değerlendirmelere bakılacak olursa Ghosting çok ama çok az kişi çıktı. Gigabyte ise Hepsiburada'dan baktığım üzere hiç satılmamış. 😀 Bu ayrı bir komik.

VQE olan model ise LED paneldir.
Zaten hepsi led zaten led arka aydınlatma zaten.
27 tane satan monitörü önermeniz gülünç açıkçası.
27 yorum var diye 27 tane satıldığı anlamına gelmiyor, Sosyal' de önerdiğimiz bi' monitör, dediğiniz giriş seviyesi TUF monitörlerden renk açısından çok daha iyi. Renk Skalası daha geniş %90 DCİ-P3 destekliyor.
Ghosting her monitörde var.
Tabii ki var ama bunda rahatsız ediyor bence attığım konudaki videodan bakabilirsiniz. Belki Overdrive ile azalabilir ama.
Ama zaten incelemesine bakarsanız rahatsız edici düzeyde.
Gigabyte ise Hepsiburada'dan baktığım üzere hiç satılmamış. 😀 Bu ayrı bir komik.
Yurt dışında önerilen bir model. (Reddit gibi plartformlarda, bakmanızı tavsiye ederim.) Bu yeni gerçi, bunun ağabeyi öneriliyordu ama çözünürlük harici fark yok. Belki backlight bleeding vardır. O da ghosting gibi her monitörde olabilir.

Son düzenleme:
27 yorum var diye 27 tane satıldığı anlamına gelmiyor, dediğiniz giriş seviyesi TUF monitörlerden renk açısından çok daha iyi. Renk Skalası daha geniş %90 DCİ-P3 destekliyor.

Olsun 50 tane diyelim.

Yurt dışında önerilen bir model. (Reddit gibi plartformlarda, bakmanızı tavsiye ederim.)

Çok satılan monitörler ASUS için örnek veriyorum. Değerlendirmeler, YouTube'de ki videolar beni tatmin etmez ise yabancı kaynaklara bakmayı tercih ederim. Şu ana kadar böyle bir durum olmadı.

Olsun 50 tane diyelim
Satması ne kadar önemli her türlü daha iyi.
Çok satılan monitörler ASUS için örnek veriyorum. Değerlendirmeler, YouTube'de ki videolar beni tatmin etmez ise yabancı kaynaklara bakmayı tercih ederim. Şu ana kadar böyle bir durum olmadı.
Zaten yeni bi' monitör 2k modeliyle aynı çoğu özelliği. O model öneriliyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı