2.Abdulhamid Han 5 yıl daha tahtta kalsaydı ne olurdu?

Demek ki neymiş monarşide baştaysan akıl ve güçle ülkeyi yöneteceksin vicdanla ezilir gidersin. Profilinize fotografını koyacak kadar padişaha karşı duygusallığınızı anlıyorum ama bu duygusallık aynı zamanda bizi felakete götürdü. Ataları aynı duygusallığa kapılsa bugün İstanbul dediğimiz yer Konstantinapolis idi.
Fatihi de koyabilirdim hocam, insanlar kötüyü de iyi de sevebilir. Buna karışamayız. Hocam bahsettiğiniz olayda binlerce sivil de ölebilirdi, binlerce asker ölebilirdi. Bu binler de katlanarak artabilirdi. Türk Tarihine adı geçerdi ve bu 2.Abdulhamid'e yakışmazdı. Ayrıca Fatih Sultan Mehmet düşmandan kan akıtmıştır, halkından değil. Kıyaslamanız yanlış.

Ben Osmanlı'nın yıkıldığına hiçte üzülmedim açıkçası kimsenin özgürce giyinme hakkı yoktu padişah kafasına göre kararlar veriyordu.
Padişah insanları kulları olarak görüyordu(ne kadar saçma bir şey)
Kendince haksız bulduğu insanın direk yaşam hakkını elinden alıyordu (her kim olursa olsun Allah'tan başka kimse yaşam hakkını kimsenin elinden alamaz ) topraklarının büyüklüğüyle övünülen ve başka başarısı olmayan bir imparatorluktur bana göre herkesin fikirlerine saygı duyarım ama benim düşüncem bu iyi mi Mustafa Kemal gibi büyük bir lider bizi bu hale getirdi daha modern bir devlet olduk.

Ben osmanlı'nın yıkıldığına hiçte üzülmedim açıkçası kimsenin özgürce giyinme hakkı yoktu padişah kafasına göre kararlar veriyordu.
Kendince haksız bulduğu insanın direk yaşam hakkını elinden alıyordu (her kim olursa olsun Allah'tan başka kimse yaşam hakkını kimsenin elinden alamaz ) topraklarının büyüklüğüyle övünülen ve başka başarısı olmayan bir imparatorluktur bana göre herkesin fikirlerine saygı duyarım ama benim düşüncem bu iyi mi Mustafa Kemal gibi büyük bir lider bizi bu hale getirdi daha modern bir devlet olduk.

Evet çok modern bir devlet olduk o kadar modern olduk ki diğer ülkeler araba yaparken biz şapka takmayanları asmakla meşguldük.

Evet çok modern bir devlet olduk o kadar modern olduk ki diğer ülkeler araba yaparken biz şapka takmayanları asmakla meşguldük.

Cumhuriyet tarihinde şapka takmadığı için idam edilen hiçkimse yok ikinci mahmut Fes'i ülkeye getirdiğinde gavur padişah dendiyse Atatürk de şapka takın diye tavsiyede bulunduğu için provoke edilmişti yobaz aynı yobaz kafa aynı kafa.

Aldın mı cevabını.

Yaşadın mı çocuk.

Sen yaşamadığın bir şey hakkında niye yorum yapıyorsun o zaman elde kaynak yok bir şey yok bir tane salağın Atatürk'ü kötülemek için çıkardığı iftiraya inanıyorsun. Sende yaşamadığını şeyleri ve delili olmayan şeyleri buraya yazma Atatürk'ü adını karalamayada çalışma forumdasın diye şikayet edilemeyeceğinimi sanıyorsun lütfen konuyu uzatıp kendini küçük düşürme iyi forumlar.

Sen yaşamadığın bir şey hakkında niye yorum yapıyorsun o zaman elde kaynak yok bir şey yok bir tane salağın Atatürk'ü kötülemek için çıkardığı iftiraya inanıyorsun. Sende yaşamadığını şeyleri ve delili olmayan şeyleri buraya yazma Atatürk'ü adını karalamayada çalışma forumdasın diye şikayet edilemeyeceğinimi sanıyorsun lütfen konuyu uzatıp kendini küçük düşürme iyi forumlar.
Adam bir şey demedi ki Atatürk'e :D

Ben osmanlı'nın yıkıldığına hiçte üzülmedim açıkçası kimsenin özgürce giyinme hakkı yoktu padişah kafasına göre kararlar veriyordu.

624 yıllık imparatorluğun hiçbir başarısı yokmuş. Neye göre bu kanıya vardın acaba, biz nasıl bir milletiz tarihte kendi milletini kötüleyen hor gören başarısız gören başka hiçbir millet yok.

Son düzenleme:
Polisden maske cezası yiyince ortalıkta bağırıp polise saldıran kadınlar gibi konuşman var senle daha fazla tartışmam çocuk .

Geri
Yukarı