2 adet 3060 ile nasıl mining yapılır?

Anakartimda iki PCI Express yuvası var. Anakart üzerine RTX 3060 takılı olsa diğer kartları riser ile bağlasam nasıl olur? Ayrıca Hive OS'da düşük MH/s almamak için yapılması gereken bir ayar var mı?

Hive OS ile 3060'dan tam performans alamazsınız ne yaparsanız yapın 25 mh yi geçmez kart illa tam mh almak istiyorsanız Windows da kazım yapmanız lazım.

x570 tomahawk ekran kartım var. Rehberinde açıklama kısmı böyle. 2 tane rtx 3060 çalıştırabilir miyim?
1622728367410.png

x570 tomahawk ekran kartım var. Rehberinde açıklama kısmı böyle. 2 tane rtx 3060 çalıştırabilir miyim?
Eki Görüntüle 1054250
b450 Tomahawk max kullanıyorum. Bir slotta 2070S, diğer slotta ise Rx580 var. Sorunsuz çalıştırıyorum fakat biostan arkadaşın da dediği gibi bir ayar var onu değiştirmeniz gerekiyor. Ayarı şuan anımsamıyorum ama kısa bir araştırmayla çok rahat bulabilirsiniz.

b450 Tomahawk max kullanıyorum. Bir slotta 2070S, diğer slotta ise Rx580 var. Sorunsuz çalıştırıyorum fakat biostan arkadaşın da dediği gibi bir ayar var onu değiştirmeniz gerekiyor. Ayarı şuan anımsamıyorum ama kısa bir araştırmayla çok rahat bulabilirsiniz.
İlk girişe rtx 3060 3. girişe de rx6700xt taktım. Olacak şekilde takınca ikisinden de verim almaya başladım. ama sıcaklık yüksek. Ana PC de rx6700xt bırakıp 3060lar ile ayrı bir rig kuracağım. Forumda bununla ilgili mesajlar bulurum diye düşünüyorum.

Eki Görüntüle 1054250
Hayır çalıştıramassınız.Anakartınız desteklemiyor.1 adet çalıştırabilirsiniz.
Dediğiniz durum çift 3060 çalıştırmak isteyenler için olmuyor maalesef.Çift 3060 çalıştırmak için anakart ve bazı anakartlarda CPU lane uygun olması gerek.Yanlış yönlendirme yapmayalım.

Hayır çalıştıramassınız.Anakartınız desteklemiyor.1 adet çalıştırabilirsiniz.

Dediğiniz durum çift 3060 çalıştırmak isteyenler için olmuyor maalesef.Çift 3060 çalıştırmak için anakart ve bazı anakartlarda CPU lane uygun olması gerek.Yanlış yönlendirme yapmayalım.
Evet, dediğiniz gibi olmadı. Anıl arkadaşın mesajı üzerine internette arama yaptım ama yabancı kaynaklarda da olmadığını görünce yukarıda dediğim sisteme döndüm.

Geri
Yukarı