2 adet 3060 ile nasıl mining yapılır?

hocam bir sürü rtx 3090 almak yerine antminer ın son çıkan ethereum mining cihazını alabilirsiniz 250 bin tl civarı diye biliyorum 3000 mhs hız veriyor

Arkadaşlar şu an sistemimde 2 adet 3070 ekran kartı takılı ve trex miner ile ETH kazıyorum. Kartın biri kasaya takılı diğeri ise riser ile dışarıda. Yanlarına 2 adet daha RTX 3060 aldım ve bunları nasıl takmalıyım? 2 kartta X16 slotuna takılı mı olmalı? Yoksa direkt riser ile 2 kartıda dışarı alıp arkalarına şu fake HDMI denilen aparatı takarak ayarları yapıp 50 mh her bir karttan sorunsuz alabilir miyim? Bilen arkadaşlar varsa yardıma ihtiyacım var.
Merhaba 3060 lari nasil calistirdiginizi merak ettim sorunu nasil cozdunuz. Arastirdigim kadariyla riser ile calismiyor deniyor. Fakr hdmi ile denedinizmi. Ben de suan 3060 ti ile kazim yapiyorum pcie16x slotuna takili fakat 4 adet 3060 siparis ettim birkac gune elimde olucak nasil calistiracagimi bilemiyorum. Riser ile fake hdmi takinca calisirmi

Hayır çalıştıramazsınız. Anakartınız desteklemiyor. 1 adet çalıştırabilirsiniz.

Dediğiniz durum çift 3060 çalıştırmak isteyenler için olmuyor maalesef. Çift 3060 çalıştırmak için anakart ve bazı anakartlarda CPU lane uygun olması gerek. Yanlış yönlendirme yapmayalım.

Evet söylediğiniz doğru ben de 2 tane 3060 aldım uygun anakart bakıyorum 2 tane X8 destekli PCI Express yuvası olduğu zaman tam verimle kazıyor araştırmalarıma göre bu özelliklerde bir tek MSI Z170A Gaming Pro modelini bulabildim ama o da satışta yok şu an önerebileceğiniz bir anakart var mı?

Evet söylediğiniz doğru ben de 2 tane 3060 aldım uygun anakart bakıyorum 2 tane X8 destekli PCI Express yuvası olduğu zaman tam verimle kazıyor araştırmalarıma göre bu özelliklerde bir tek MSI Z170A Gaming Pro modelini bulabildim ama o da satışta yok şu an önerebileceğiniz bir anakart var mı?
MSI X470 Gamıng Plus Max, bende 2 3060 kullanıyorum mining için bir sorun yaşamadım şu ana kadar.
MSI X470 Gamıng Plus Max, bende 2 3060 kullanıyorum mining için bir sorun yaşamadım şu ana kadar.
birde tavsiye 2. ekran kartı için bir hdmi dummy plug alın yoksa mh değeri yarı yarıya düşüyor ve hiç bir şekilde düzelmiyor hdmi dummy dışında.

MSI X470 Gaming Plus Max, bende 2 3060 kullanıyorum mining için bir sorun yaşamadım şu ana kadar.

Bir de tavsiye 2. ekran kartı için bir HDMI dummy plug alın yoksa mh değeri yarı yarıya düşüyor ve hiçbir şekilde düzelmiyor HDMI dummy dışında.

Elimde 2 tane dummy plug var bu anakartla iki ekran kartından da 50 mh'mı alıyorsunuz? Hangi işlemci kullanıyorsunuz?

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı