2 aylık Turbox deneyimim

Bildiğiniz üzere sosyalde Turbox pek sevilen bir marka değil benim de 13 yıllık laptopum bozulmak üzere olduğu için idareline bir PC almam lazımdı. Hedefim çok yüksek değildi, CS:GO Valorant orta ayarlarda 60 FPS idi. Mecburiyetten Turbox'a yöneldim ve linkteki ürünü satın aldım.

(Trendyol'dan aldım),(aldığımda fiyatı 2451 TL'ydi)

Oyunlarda aldığım FPS değerleri.

- CS:GO yüksek ayarlarda 60-100 FPS.
-Valorant düşük ayarlarda 150 FPS.
-PUBG Mobile GameLoop) 1080p 80 FPS ancak arada bir 30'lara düşebiliyor.
- Witcher 2 yüksek ayarlarda 40 FPS (akıcı).
-World of Tanks ( yüksek ayarlarda FPS değerlerine bakmadım).

Yaşadığım sorunlar.

-Oyunlara girerken bazen görüntü ve ses gidip geliyor kasa üzerinden HDMI kablosunu çekip takınca düzeliyor.

-SSD 240 GB olmasına rağmen yazılımsal bir hatadan dolayı 256 GB görünüyor.

Atom bilişim'i oyunlarda görüntü gitmesi sorununu için aradığımda bana format atmamı eğer düzelmezse PC'yi onlara gönderip bakmak istediklerini söylediler.(daha format atmadım)

PC içinde Windows'un deneme sürümü kurulu olarak geldi.

SSD'si gerçekten berbattı (yavaş) PC görev yöneticisinden baktığım kadarıyla 5.8 saniyede açılıyor.

Ben alırken çok kararsız kaldım ama pek bir seçeneğim yoktu. APU bir sistem alamazdım çünkü ben bu PC'yi çok uzun süreler kullanamayacağım, ondan dolayı bu sistemi almak zorunda kaldım.

Forumda gördüğüm kadarıyla PSU çok sıkıntılıymış onu yakın zamanda değiştirceğim.

@Akali Ablanız "evet ben bu ürünleri bizzat kullandım" diye mesaj atan kimse çıkmadı daha. Senin verdiğin %98'lik oran doğru galiba :D

O kişiler bilgisayarlarını açamadığı için buraya bakamıyor olabilir belki.

Hala anlamadığınız bir şey var, siz zaten kötü olduğunu bildiğiniz bir olayı "kötü olduğunu biliyorum ama, gidip kendim de yapayım da kötü olduğunu iyice öğreneyim" gibisinden bir şey mi düşünüyorsunuz normal hayatınız içinde? Eğer böyleyse size psikolog önerebilirim.

Benden istediğiniz kadar kanıt isteyin, size sayısız kanıt atayım.

Hangi nesil kullandıklarının önemi yok, Turbox'in 1050 Ti veyahut buna benzer kart, işlemcilerin kullanıldığı bilgisayarları da önermiyoruz. Turbox, ne üretirse üretsin, her Mali sorunlu veyahut içinden kâr çıkartmak için yapılan şeyler içeriyor.

Eğer bana, Turbox veyahut ona benzer markaların üretip de sorunlu olmayan modellerini bulursanız atın, inceleyelim.

Bildiğim kadarıyla şirketler kâr amaçlı çalışıyor yani mantığıken Turbox'ta kâr için çalışıyor burada yanlış olan nedir?

Bildiğim kadarıyla şirketler kâr amaçlı çalışıyor yani mantığıken Turbox'ta kâr için çalışıyor burada yanlış olan nedir?
Kâr amacı gütmesi bir sorun teşkil etmiyor. Sorun teşkil eden kısım, kâr amacı gütmek için insanları dolandırmak. Yaşı küçük veyahut bu işlerden anlamayan insanları kandırmak için ellerinden geleni yapıyorlar. Küçük arkadaşlarımız ailelerine yalvarıyor, belki de babası zar zor biriktirdiği parayı bu çöpe veriyor. Bu kâr gütmek değil, dolandırıcılıktır. Kâr gütmek; dolandırıcılık veyahut insanlarla oynamak değildir.

Sizden bana TurboX'in sorunsuz olan bir bilgisayarını atmanızı istemiştim, atmamışsınız. Ben eminim ki siz bile bu markanın kötü olduğunu biliyorsunuz, sadece satın aldığınız için markayı yüceltiyorsunuz çoğu kişinin yaptığı gibi.

O kişiler bilgisayarlarını açamadığı için buraya bakamıyor olabilir belki.
Bak arkadaşım sana örnek vereyim. Ben ilk kez PC toplarken İtopya denk geldi. Şikayetvar'a girip kullanıcı yorumlarını okudum. 900 küsür olumsuz yorum görünce vazgeçtim. Forumda İtopya hakkında konu açan olunca tavsiye etmediğimi söylüyorum. İtopya kazıkçıdır, çöptür...vs demedim, bu şekilde ağır eleştiri yapabilmem için tecrübe etmem gerekir yani kazıklanmış olmam lazım. Bu da benim fikrim.

Kâr amacı gütmesi bir sorun teşkil etmiyor. Sorun teşkil eden kısım, kâr amacı gütmek için insanları dolandırmak. Yaşı küçük veyahut bu işlerden anlamayan insanları kandırmak için ellerinden geleni yapıyorlar. Küçük arkadaşlarımız ailelerine yalvarıyor, belki de babası zar zor biriktirdiği parayı bu çöpe veriyor. Bu kâr gütmek değil, dolandırıcılıktır. Kâr gütmek; dolandırıcılık veyahut insanlarla oynamak değildir.

Sizden bana Turbox'in sorunsuz olan bir bilgisayarını atmanızı istemiştim, atmamışsınız. Ben eminim ki siz bile bu markanın kötü olduğunu biliyorsunuz, sadece satın aldığınız için markayı yüceltiyorsunuz çoğu kişinin yaptığı gibi.

Siz beni bayağı bir yanlış anlamışsınız ben Turbox'un sorunsuz olduğunu ya da parçalarının sıfır olduğunu söylemedim Turbox tabii ki de iyi bir marka değil bunu forumdaki çoğu kişi biliyor ben sadece forumda anlatıldığı kadar kötü olmadığını söylüyorum sorunsuz çalışan bir PC konusunda benim PC'min sorunu yukarıda belirttiğim gibi ekran gidip geliyor o da ya monitörden kaynaklı ya da HDMI kablosundan.

Bak arkadaşım sana örnek vereyim. Ben ilk kez PC toplarken İtopya denk geldi. Şikayetvar'a girip kullanıcı yorumlarını okudum. 900 küsur olumsuz yorum görünce vazgeçtim. Forumda İtopya hakkında konu açan olunca tavsiye etmediğimi söylüyorum. İtopya kazıkçıdır, çöptür...vs demedim, bu şekilde ağır eleştiri yapabilmem için tecrübe etmem gerekir yani kazıklanmış olmam lazım. Bu da benim fikrim.

İtopya'nın parçaları güvenilir ve kalitelidir, sadece müşteri hizmetleri kötüdür. Bunu bu forumu kullanan çoğu kişi bilir, siz hiç çıkıp İtopya'dan mal alıp, "bu ekran kartı 2. el ekran kartı!" diyen birisini gördünüz mü? Göremezsiniz, çünkü bu bir Turbox değil. Birçok şirketin, Şikayetvar sayfasına bakarsanız hepsinde olumsuz yorum göreceksiniz. Çünkü orası şikayet yeridir, şikayeti olmayan bir şirket varsa; o şirket sıkıntılıdır zaten.

Siz hiç TurboX'in ŞikayetVar'ına baktınız mı ? Turbox - Şikayetvar

Ayrıca teknoloji şans işidir, sizin satın alacağınız herhangi bir teknolojik alet "fabrika yapımından dolayı" bozuk çıkabilir. Bunun olması gayet doğaldır.
Siz beni bayağı bir yanlış anlamışsınız ben Turbox'un sorunsuz olduğunu ya da parçalarının sıfır olduğunu söylemedim Turbox tabii ki de iyi bir marka değil bunu forumdaki çoğu kişi biliyor ben sadece forumda anlatıldığı kadar kötü olmadığını söylüyorum sorunsuz çalışan bir PC konusunda benim PC'min sorunu yukarıda belirttiğim gibi ekran gidip geliyor o da ya monitörden kaynaklı ya da HDMI kablosundan.
Sizin gibi daha önce o sorunu yaşayan birisi sorunu HDMI kablosunu değiştirerek düzeltmişti. HDMI kablosunu değiştirin.

Hocam ben sizi 2 yıla göreyim bakalım ne olacak? Kumarda inşallah kazanırsınız.

Yeni konular

Geri
Yukarı