2 aylık Turbox deneyimim

Bildiğiniz üzere sosyalde Turbox pek sevilen bir marka değil benim de 13 yıllık laptopum bozulmak üzere olduğu için idareline bir PC almam lazımdı. Hedefim çok yüksek değildi, CS:GO Valorant orta ayarlarda 60 FPS idi. Mecburiyetten Turbox'a yöneldim ve linkteki ürünü satın aldım.

(Trendyol'dan aldım),(aldığımda fiyatı 2451 TL'ydi)

Oyunlarda aldığım FPS değerleri.

- CS:GO yüksek ayarlarda 60-100 FPS.
-Valorant düşük ayarlarda 150 FPS.
-PUBG Mobile GameLoop) 1080p 80 FPS ancak arada bir 30'lara düşebiliyor.
- Witcher 2 yüksek ayarlarda 40 FPS (akıcı).
-World of Tanks ( yüksek ayarlarda FPS değerlerine bakmadım).

Yaşadığım sorunlar.

-Oyunlara girerken bazen görüntü ve ses gidip geliyor kasa üzerinden HDMI kablosunu çekip takınca düzeliyor.

-SSD 240 GB olmasına rağmen yazılımsal bir hatadan dolayı 256 GB görünüyor.

Atom bilişim'i oyunlarda görüntü gitmesi sorununu için aradığımda bana format atmamı eğer düzelmezse PC'yi onlara gönderip bakmak istediklerini söylediler.(daha format atmadım)

PC içinde Windows'un deneme sürümü kurulu olarak geldi.

SSD'si gerçekten berbattı (yavaş) PC görev yöneticisinden baktığım kadarıyla 5.8 saniyede açılıyor.

Ben alırken çok kararsız kaldım ama pek bir seçeneğim yoktu. APU bir sistem alamazdım çünkü ben bu PC'yi çok uzun süreler kullanamayacağım, ondan dolayı bu sistemi almak zorunda kaldım.

Forumda gördüğüm kadarıyla PSU çok sıkıntılıymış onu yakın zamanda değiştirceğim.

Bildiğiniz üzere sosyalde Turbox pek sevilen bir marka değil benim de 13 yıllık laptopum bozulmak üzere olduğu için idareline bir PC almam lazımdı. Hedefim çok yüksek değildi, CS:GO Valorant orta ayarlarda 60 FPS idi. Mecburiyetten Turbox'a yöneldim ve linkteki ürünü satın aldım.

(Trendyol'dan aldım),(aldığımda fiyatı 2451 TL'ydi)

Oyunlarda aldığım FPS değerleri.

- CS:GO yüksek ayarlarda 60-100 FPS.
-Valorant düşük ayarlarda 150 FPS.
-PUBG Mobile GameLoop) 1080p 80 FPS ancak arada bir 30'lara düşebiliyor.
- Witcher 2 yüksek ayarlarda 40 FPS (akıcı).
-World of Tanks ( yüksek ayarlarda FPS değerlerine bakmadım).

Yaşadığım sorunlar.

-Oyunlara girerken bazen görüntü ve ses gidip geliyor kasa üzerinden HDMI kablosunu çekip takınca düzeliyor.

-SSD 240 GB olmasına rağmen yazılımsal bir hatadan dolayı 256 GB görünüyor.

Atom bilişim'i oyunlarda görüntü gitmesi sorununu için aradığımda bana format atmamı eğer düzelmezse PC'yi onlara gönderip bakmak istediklerini söylediler.(daha format atmadım)

PC içinde Windows'un deneme sürümü kurulu olarak geldi.

SSD'si gerçekten berbattı (yavaş) PC görev yöneticisinden baktığım kadarıyla 5.8 saniyede açılıyor.

Ben alırken çok kararsız kaldım ama pek bir seçeneğim yoktu. APU bir sistem alamazdım çünkü ben bu PC'yi çok uzun süreler kullanamayacağım, ondan dolayı bu sistemi almak zorunda kaldım.

Forumda gördüğüm kadarıyla PSU çok sıkıntılıymış onu yakın zamanda değiştirceğim.
Eğer TurboX'un çöp olduğunu bile bile aldıysan gerçekten cahillik yapmışsın. Ben bilmeyerek aldım en azından.

Şu Turbox'u kullanmadan sallamayın diyen arkadaşa sesleniyorum. Ben bizzat kendi mahalle arkadaşımda kullandım. Çocuğun babasının durumu iyi bir dediğini iki etmeyen bir adam buda sen git gaming kasa diye aldır adama. Sonra işte kanka gaming pc aldım nasıl güzel kasası falan parlıyor gelde bi bak dedi, birde ne göreyim Turbox. Tam 4000tl ye alınmış içinde fosil i7 var. GT 730 var. Neyse aradan 1-2 ay geçti tabii pc dolunca gördüğü her oyunu indirince (pc yi iyi bir pc sanıp) donmalar laglanmalar başladı. Ben ilk aldığında dedimki hevesi kırılmasın söylemeyeyim sustum. Sonra buna gerçekleri bi anlattım Allah yukarıda çocuk neredeyse ağlayacaktı düşünün. 17 yaşındaki adam parkın ortasında ağlamaklı oldu o derece. Sonra ne mi oldu Benim aracılığımla 2060 bi sistem topladı Torbox şimdi kardeşinde Roblox için kullanılıyor. Yani tam yerini buldu anlayacağınız. TURBOX'UN YERİ ROBLOX'TUR.

Şu Turbox'u kullanmadan sallamayın diyen arkadaşa sesleniyorum. Ben bizzat kendi mahalle arkadaşımda kullandım. Çocuğun babasının durumu iyi bir dediğini iki etmeyen bir adam bu da sen git Gaming kasa diye aldır adama. Sonra işte kanka Gaming PC aldım nasıl güzel kasası falan parlıyor gelde bir bak dedi, bir de ne göreyim Turbox. Tam 4000TL'ye alınmış içinde fosil i7 var. GT 730 var. Neyse aradan 1-2 ay geçti tabii PC dolunca gördüğü her oyunu indirince (PC'yi iyi bir PC sanıp) donmalar laglanmalar başladı. Ben ilk aldığında dedimki hevesi kırılmasın söylemeyeyim sustum. Sonra buna gerçekleri bir anlattım Allah yukarıda çocuk neredeyse ağlayacaktı düşünün. 17 yaşındaki adam parkın ortasında ağlamaklı oldu o derece. Sonra ne mi oldu benim aracılığımla 2060 bir sistem topladı torbox şimdi kardeşinde Roblox için kullanılıyor. Yani tam yerini buldu anlayacağınız. Turbox'un yeri Roblox'tur.

4000TL de çok ama ya.

Yeni konular

Geri
Yukarı