Çözüldü 2 delik sebebiyle ASUS laptop iade edilebilir mi?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Scarface1

Decapat
Daha fazla  
ASUS laptopun dışındaki beyaz poşete Hepsiburada'ya iade öncesi kırışıklıkları düzlemek için üstüne havlu koyarak ütü basmıştım. Ama sıcaklık fazla gitmiş ve poşetin iki yüzü birbirine yapışmış, ben kendi çabamla ayırdım ama 1 2 ufak delik oluştu. İade etme şansım sıfırlanmış oluyor değil mi?

WhatsApp Görsel 2023-05-24 saat 16.28.35.jpg

Çözüm
Hayır sıfırlanmış olmuyor. İade sebebiniz hukuken geçerli sebeplere dayanıyorsa aradaki o bez parçası olmasa dahi iade edebilirsiniz. Asıl olan ürünün kendisidir.

Sizin mantığınızla düşünür ve yola çıkarsak kutusu açılan hiçbir ürünü iade edemeyiz. Ürünü hepsiburada sitesi üzerinden aldığınız için Mesafeli Sözleşmeler Yönetmeliği çerçevesinde aldığınız açıktır. Mesafeli satışlar yönetmeliği madde 15 cayma hakkının istisnalarını düzenlemiştir. Maddeye baktığımız zaman kutusu açılan ürünlerin iadesinin yapılamayacağına ilişkin hüküm iadesinin sağlık ve hijyen açısından uygun olmayan ürünlere ilişkindir. Laptop bu kapsamda olmadığı için 14 günlük yasal sürede koşulsuz ve şartsız iade edebilirsiniz.

Mesafeli Satışlar Yönetmeliği - Madde 15 - Cayma Hakkının İstisnaları
ç) Tesliminden sonra ambalaj, bant, mühür, paket gibi koruyucu unsurları açılmış olan mallardan; iadesi sağlık ve hijyen açısından uygun olmayanların teslimine ilişkin sözleşmeler.
Hocam yanlış anlamayın, siz bu kadar çok şeye takılırsanız hayatta hep üzülen ve saf yerine koyulan olursunuz. Poşetle kılıfla alakası yok. Ürün sağlam olsun yeter. İade talebinizi oluşturun ve bakın keyfinize.

Haklısınız hocam.

İade onaylandı arkadaşlar Hepsiburada tarafından. Teşekkür ederim cevaplarınız için.

Yeni konular

Geri
Yukarı