Kutusu açılmış laptop iade edilebilir mi?

THH tarafı dediğiniz kim hocam?
Tüketici Hakem Heyeti

@Blackrawen doğru diyor. Beğenmedim diyip iade edilebilir. Ürünü görmeden aldığımız için bu haklara sahibiz.

Bende belirtilen özelliklerde gelmeyen laptopu Vatan'a iade ettim. Başta mırın kırın ettiler ama mecburen aldılar.
Hocam siz gönderdiğinizde tüketici hakem heyeti vs muhabbetler oldu mu? Yoksa gönderdiğiniz gibi kabul mü edildi? Ben gönderdiğimde satıcı, ürün analize alınacak ve 21 gün sürecek, dedi. Bu durumda ne yapmalıyım?

Son düzenleme:
Hocam siz gönderdiğinizde tüketici hakem heyeti vs muhabbetler oldu mu? Yoksa gönderdiğiniz gibi kabul mü edildi? Ben gönderdiğimde satıcı, ürün analize alınacak ve 21 gün sürecek, dedi. Bu durumda ne yapmalıyım?

Satıcının bu hakkı mevcut hocam. Her ne kadar cayma hakkı da kullansanız, satıcı ürünü teknik servise gönderip, kullanıcı hatasından kaynaklanan kusur var mı diye kontrol ettirebilir.

21 iş günü değil 20 iş günü.

@Aristotalles o kadar sürmemesi lazım ama sanırım teknik servise danışabiliyorlar. Ben OLED versiyonu istemiştim ama gelen ürün IPS di. Ürünün açıklamasında, başlığında vs. OLED diyordu ama sadece bir yerde IPS yazıyormuş. 1 gün boyunca kavga ede ede en son iade kodunu aldım ama iadenizi kabul etmeyebiliriz dediler. Bende THH'ye başvururum gibi şeyler söyledim neyse ki 3-4 gün sonra kabul oldu ve bir süre sonra paramı aldım. Satıcınız süreci uzatıp sizi caydırmaya çalışıyor gibi geldi bana. THH ile en son alırsınız o parayı ama biraz uzun sürüyor ve o zamana fiyatlar artar.

@Aristotalles o kadar sürmemesi lazım ama sanırım teknik servise danışabiliyorlar. Ben OLED versiyonu istemiştim ama gelen ürün IPS di. Ürünün açıklamasında, başlığında vs. OLED diyordu ama sadece bir yerde IPS yazıyormuş. 1 gün boyunca kavga ede ede en son iade kodunu aldım ama iadenizi kabul etmeyebiliriz dediler. Bende THH'ye başvururum gibi şeyler söyledim neyse ki 3-4 gün sonra kabul oldu ve bir süre sonra paramı aldım. Satıcınız süreci uzatıp sizi caydırmaya çalışıyor gibi geldi bana. THH ile en son alırsınız o parayı ama biraz uzun sürüyor ve o zamana fiyatlar artar.
Dediğiniz gibi satıcı inatlaşıyor bu durumla
Satıcı ne kadar zorlarsa ben de o kadar zorlayacağım gerekirse misliyle değişim talep ederim yine zorlarım.

Öncelikle madem özelliklerini beğenmediniz bakmadan niye sipariş ettiniz diye sorarlar adama.
Satıcı haklı.
O an özelliklerini beğenmiştir ancak gelince fikri değişmiştir belki.

@Aristotalles o kadar sürmemesi lazım ama sanırım teknik servise danışabiliyorlar. Ben OLED versiyonu istemiştim ama gelen ürün IPS'di. Ürünün açıklamasında, başlığında vs. OLED diyordu ama sadece bir yerde IPS yazıyormuş. 1 gün boyunca kavga ede ede en son iade kodunu aldım ama iadenizi kabul etmeyebiliriz dediler. Bende THH'ye başvururum gibi şeyler söyledim neyse ki 3-4 gün sonra kabul oldu ve bir süre sonra paramı aldım. Satıcınız süreci uzatıp sizi caydırmaya çalışıyor gibi geldi bana. THH ile en son alırsınız o parayı ama biraz uzun sürüyor ve o zamana fiyatlar artar.

Hocam geri gönderdiler. THH'ye başvurdum.
Sizce ürünü alınır mı? Bana ulaşırsa?
@velydagi @Forum Clerk
@420_T

Son düzenleme:
Satıcı ürünü geri gönderdi. Trendyol da aynı şekilde arayıp Windows 11 yüklendiği için ve pil süresi test edildiği için reddetti.

Cayma hakkı kapsamında "koşulsuz" iade hakkınız mevcut, sorun olmak zorunda değil ki?

THH'ye elinizdeki kanıtlarla başvurun, cayma hakkımı kullanmama izin vermediler şeklinde başvuru yapabilirsiniz.

Ben de geçen hafta Trendyol'dan laptop aldım, kutuyu açtım sadece ürüne baktım ve iade talebinde bulundum ertesi gün. Satıcıyla konuştum ambalaj açıldı ikinci el konumunda kabul etmiyorum deyip tersledi beni. Trendyol da aynı cevabı verdi kutu açılmis dedi kabul olmaz dedi. Bugün Trendyol canlı desteğe sordum iade redd sebebine ne yazmış satıcı diye, deforme ve leke olduğu için yeniden satışa uygun değil demiş satici. Ben tertemiz kullanmadan yollamıştım ürünü. THH başvurusu yaptım sonuç ne olur sizce? Satıcı bilinçli zarar vermiş mıdır? Ürünü bana 3 iş günü içinde geri kargolayacak satıcı çok endişeliyim.

Yeni konular

Geri
Yukarı