2. dönem açık liseye geçişlerde devamsızlık önemli mi?

Merhaba, benim 11 gün özürsüz 20 gün özürlü devamsızlıgım var 1 gün yüzünden sınıfta kalıyorum acik liseye gecsem sınıf tekrarı olur mu?

Açık liseye geçince örgün eğitimle bir alakan kalmıyor, okuldan tasdiknameyi almış oluyorsun. Dolayısıyla problem olmaz.
@Godxstrx, konuya geri dönüş sağlar mısın?

Devamsızlık hakkım 30'u geçti ama okulda sınava falan girdim. 2.dönem açık lise sınavlarına girmemek için bütün kredilerimi 1.dönem notlarım ile vermek istiyordum ama devamsızlık hakkım 30u geçtiği için 2.dönem sıfırdan sınavlara girmem gerekiyormuş doğru mu acaba? 1.dönem notlarım sayılmıyor mu?

@Expect, hayır. Sorun teşkil etmiyor. Okuldan atılmış, art arda kalmış kişileri vs. AÖL gönderiyorlar zaten :D ama içinde AÖL kötü diye his oluşmasın, tam tersine faydana olacaktır.

12. sınıfın ikinci dönemi açığa geçip sınıfta kalan birini gördünüz mü? Açığa geçeceğim devamsızlık sorunum yüzünden ama etrafımda kimse bu konu hakkında bir şey bilmiyor. Ortalamalarımı yazsam bir tahminde bulunabilir misiniz?

Efendim şöyle bir soru sorayım bende. Devamsızlığım örneğin 20 gün açığa geçtim sonra tekrar okula geri döndüm. Böyle bir durumda devamsızlığım silinir mi ya da kilometreyi sıfırlamış olur muyum?

Geri
Yukarı