2. dönemde açık liseye geçmek için not ortalaması önemli mi?

Lilbored

Femtopat
Daha fazla  
Merhaba. Ben 11.sınıf öğrencisiyim ve 2. dönem açık liseye geçmek istiyorum. Geçebilmem için bütün derslerden 50'nin üstünde mi almam gerekiyor? Mesela matematik ve edebiyat gibi derslerden 50'nin altında bir not alırsam geçemez miyim? Veya geçersem o dersleri tekrar mı almam gerekiyor?

Son düzenleyen: Moderatör:
Meslek lisesindeyim staj notum g geldiği için genel ortalamam 30'a düştü açık liseye geçerken meslek derslerinin etkisi olmuyor diye biliyorum ama 30 da çok düşük bir not sıkıntı olur mu geçişte ve OBP açısından

Meslek lisesindeyim staj notum g geldiği için genel ortalamam 30'a düştü açık liseye geçerken meslek derslerinin etkisi olmuyor diye biliyorum ama 30 da çok düşük bir not sıkıntı olur mu geçişte ve OBP açısından
@LAPSEKİLLİ BIG SMOKE Emin değilim fakat rahatlıka geçersin o konuda sorun olmaz fakat kredin düşük başlar. Yani mesela sen açığa geçmeseydin, sınıfta kalmamak için 2. dönem en az 70 ortalama yapman lazım ki ilk dönem ortalamanla beraber 50 yapsın ve sınıfta kalma. Kredinde bu şekilde olur yani ikinci dönem en az 70 ortalamaya eşit kredi yapman gerekir sınıfta kalmamak için.
Bu arada açık lise sınavları için kesinlikle çok dikkatli olun. Kopya çekeceğiniz cihaz, sınava girdiğiniz cihazdan farklı olsun ayrıca VPN veya mobil veri açın yani aynı wifi'den bakmayın soruların cevabına. Sınav olurken sakın ama sakın sekme değiştirmeyin, bütün bildirimleri ve aramaları kapatın sırf sınav esnasında telefonu çaldığı için sınavı iptal olan insanlar oldu. Tabii bu kadar önleme gerek de olmayabilir fakat dikkatli olmak gerekiyor. İnternette detaylı bilgi mevcut zaten hangi durumlarda sınav iptal olur diye. Onun dışında sınavı tanıdığın birine de yaptırabilirsin veya telegram, whatsapp grupları oluyor diye biliyorum açık lise sınav cevapları için. Veya direkt google'a bakabilirsin fakat her soruya 1 dakika verdiği için hızlı olman lazım.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı