2 doktor maaşıyla ev alamayan insanlar

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
İnsanlara ülke çok kötü havası yaratmak için atılmış bir twet olamaz mı? Herkesin dediğini önemsiyeceksek bu dünyada heyt yavrum benim.
Hocam düz hesap yapıyorum sadece. Ev fiyatları ortada. Aylık 15k kazansalar 0 TL harcamadan 4 yıl çalışmaları gerekir düzgün bir ev için.

Biz Türkler KDV öderiz. KDV bulamazsak ÖTV öderiz. ÖTV bulamazsak MTV öderiz. MTV bulamazsak TRT Payı öderiz. TRT Payı bulamazsak %1 Kültür Bakanlığı Payı öderiz. %1 Kültür Bakanlığı Payı bulamazsak Gümrük Vergisi öderiz. Gümrük Vergisi bulamazsak Damga Vergisi öderiz. Damga Vergisi bulamazsak Gelir Vergisi öderiz. Gelir Vergisi bulamazsak Emlak Vergisi öderiz. Emlak Vergisi bulamazsak verginin vergisini öderiz. Verginin vergisini bulamazsak biz hiç Türk olamadık demektir :)

Artık her şey çok pahalı

Ah shit, silivri again.

Dosya Ekleri

• maxresdefault.jpg
    maxresdefault.jpg
    126,5 KB · Görüntüleme: 20
Birimiz 5000 TL ile geçinebilirken diğerimiz 10000 TL ile geçinemeyebilir. Farklı insanlarız.

Saygılı olalım.
Destekliyorum. İnsanların yaşayış şekli ve harcama düzeni farklıdır.
Hocam düz hesap yapıyorum sadece. Ev fiyatları ortada. Aylık 15k kazansalar 0 TL harcamadan 4 yıl çalışmaları gerekir düzgün bir ev için.
Çalışacaklar ozaman. Dünyaya yatmak için gelmedik.

Destekliyorum. İnsanların yaşayış şekli ve harcama düzeni farklıdır.

Çalışacaklar ozaman. Dünyaya yatmak için gelmedik.
Hiç para harcamadan mı yaşayacaklar abicim? Sana düz hesap yapıyorum. 15k kazanan çift, yıllık gelirlerinin yarısını her yıl biriktirseler 10 yılda anca ev alabiliyorlar.

Hiç para harcamadan mı yaşayacaklar abicim? Sana düz hesap yapıyorum. 15k kazanan çift, yıllık gelirlerinin yarısını her yıl biriktirseler 10 yılda anca ev alabiliyorlar.

Gören de Amerika'daki doktorun 1 yılda ev aldığını sanır. New York'taki ortalama bir evin fiyatı 2 milyon dolar. Doktorun aldiği aylık ücret 11,5 k dolar. 15 yılda alıyor Amerika'da yaşayan bir doktor. Hadi bakalım o zaman buna da bir kılıf uydurun.

1.5 milyon TL.o parayada her türlü ev alınır ve yanında çok kalır. Adam gibi ucuz ev alsınlar.

Gören de Amerika'daki doktorun 1 yılda ev aldığını sanır. New York'taki ortalama bir evin fiyatı 2 milyon dolar. Doktorun aldiği aylık ücret 11,5 k dolar. 15 yılda alıyor Amerika'da yaşayan bir doktor. Hadi bakalım o zaman buna da bir kılıf uydurun.
Ne diye şimdi diğer ülkelerle kıyaslamaya geçiyorsun? Savunacak bir şey kalmadığında kötünün iyisiyiz lafı vardı birde.
1.5 milyon TL.o parayada her türlü ev alınır ve yanında çok kalır. Adam gibi ucuz ev alsınlar.
Yıllık gelirlerinin yarısını biriktirseler diyorum, o da 750K yapıyor ucuz ev ucuz ev diyorsun hayatında kaç tane ev gezdin acaba sorabilir miyim?

Eki Görüntüle 898452

Aslında dedikleri doğru, Beylikdüzü'nde doğru düzgün bir ev 700.000 TL'den başlıyor. Bunlar bile ev alamıyorsa sanırsam biz sadece araba alabilmek için 40 yaşına kadar para biriktireceğiz ve yıllarca çektiğimiz kredinin borcunu ödeyeceğiz.
2 asgari ücret ile ev aldık 3.5 yıl içinde. Ancak yaşanılan bölge ile ilgili.Burada ortalama bir ev 300k.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı