2. Dünya Savaşı'nı Naziler kazansaydı

Hitler neden Türkiye' ye bulaşmadı hep merak etmişimdir. Zamanında birkaç tarihçiye bunu sorduğumda saçma sapan şeyler söylediler.

Demokrasiden ünlü bir nasyonel sosyalizm dünyası olacaktı. Ama bu en fazla Türkiye'nin işine yarardı sanırım -Suriye sorunu için- ama kapitalist Amerika çıkarları için şu an yaptıkları ambargoyu uygularlardı diye düşünüyorum.

Hmm. Her gün Alman yemekleri yer, sabahları kalktığımızda "Deutschland, Deutschland über alles" diyerek kalkardık. Heil Hitler efendim.

Çok da bir şey değişmezdi. Bizler şuan Yahudi Soykırımı konuşurken, Afrikalı İnsanlara yapılan Soykırımı konuşacaktık. Belki hiç İsrail diye bir devlet olmayacaktı. Türkiye belki de sınır güvenliğini sağlamak için dağılan Sovyetler Birliğinin içindeki diğer Türk Devletleriyle Turan Devletini kuracaktı. Belki de İslam karşıtlığı hiç bu kadar yaşanmayacaktı. İkinci dilimiz İngilizce yerine Almanca olucaktı. Ve bizler savaş kahramanını Hitler olarak görecektik. Bunun ilgili Kevin Durant'ın bir sözü bile vardır "Tarihi kazananlar yazar".

Naziler kazansaydı Avrupa'nın tamamını ele geçirirlerdi sscb dağıtırdı. Bir ihtimal bunun sonucunda Türk devletleri birleşip turan kurulabilirdi. Yalnız Almanya, İtalya, Japonya, bunlar mihver devletler, almanların amacı saf aryan ırkı olarak lebensborn projesini uygulayacaktı. Üstün alman ırkı sarşın mavi gözlü. İtalyan'lar ise eski roma imparatorluğunu yeniden kurardı Yunanistan dahil Afrika Akdeniz'in sınırlarına kadar çöreklenirdi. Trablusgarpı saymıyorum bile. Aramız bozulurdu. Almanlar ise arabuluculuk yapardı. İtalyan'ları tuttukları zaman durumumuz vahim. Japon imparatorluğuna gelince. Asya asyalılarındır ideolojisini benimseyerek samuray ruhunu bütün asyaya taşırdı. Bir nevi 18. yüzyıl Japonya'sı olarak yönetilirdi oralar. Kore'yi asimile edip yok ederdi. İyi tarafı ise Çin'i bir güzel yerdi. Dünya da iki süper güç olurdu. Almanya Japonya. Bu ikisi arasında soğuk savaş geçerdi bu sefer. Ama bariz almanlar kazanırdı yine. Çünkü Japon'lar kültürlerine o kadar bağlılardı ki geleneksel silahlarından katana da dahil muharebe kültürüne kadar yeniliklere kapalı olurdu. Almanya geliştikçe gelişirdi. Yahudi devleti asla var olmazdı. Dahası da elbet var ama yoruldum yazmaktan.

Hitler neden Türkiye' ye bulaşmadı hep merak etmişimdir. Zamanında birkaç tarihçiye bunu sorduğumda saçma sapan şeyler söylediler.
Hitler Atatürk'e hayrandı.Kısmen benzer şeyler yaşandı.Bizde Sevr'i paçavra olarak gördük.Hitler'de Versay'ı öyle gördü.Türkiye'yi işgal etse bile alacakları sınırlıydı.Ayrıca Tr'nin coğrafi yapısı nedeniyle en güçlü oldukları tanklarla değil piyadeleri ile savaşmak zorunda kalacaktı.Almanların savaştıkları kişilere yardım etmiyorduk eğer bize savaş açsa Müttefiklerin tarafına geçerdik.Büyük ihitimalle SSCB düşseydi bizede savaş açardı.Bir rivayete göre Naziler SSCB'ye girdiği zaman İsmet İnönü sevinç çığlıkları atmıştı.Çünkü Almanların bir bataklığa saplandığını düşünüyordu.Ama bu yok bizi seviyormuş filan bana bunlar hikaye geliyor.Ülkeler çıkarları için savaşıyor.Elbet Hitler'in bize karşı kurduğu bir plan vardır.Ama bunu asla öğrenemicez.

Yeni konular

Geri
Yukarı