Çözüldü 2. ekran kullanımı

• Konuyu başlatan rmin
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 2
  • Görüntüleme 385
Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

rmin

Centipat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar,
Normalde tek ekran kullanıyordum 2. bir ekran aldım bugün ilk bağlayıp bilgisayarı açtığımda Boot işlemi gerçekleşene kadar 2. ekranda görüntü geldi Windows oturum açma ekranı geldiğinde ise 1. ekrana geçti ( 2. ekranda Windows oturum kısmı hiç gözükmüyor direk 1. ekrana geçiyor)

Ardından ekran ayarlarında 2. ekranı ne kadar göstermeye çalışsam da hiçbir türlü ekranı bulamadım tak çıkar restart driver kontrol birçok şey denedim fakat 2. ekran gözükmedi.

2. ekranı tek bağladığımda ise Boot kısmı geliyor 2. ekran da gözüküyor fakat Windows oturum açma ekranına gelmesi gereken yerde siyah ekran oluyor ve bu şekilde kalıyor (no signal vs vermiyor tamamen siyah bir ekran).bu esnada 1. ekranı bağladığımda 1. ekrana anında görüntü geliyor ve 2. ekranı gene Windows da göremiyorum.

Böyle bir durumla karşılaşan var mı çıldırmak üzereyim teşekkürler.

Not: 1. ekran HDMI 2. ekran DVI-D girişli herhangi bir dönüştürücü vs yok.

Çözüm
Ayarlar'a gir.
Sistem'e tıkla.
Monitör'ü seç.
Birden çok Ekran'dan algıla diye bir seçenek var algıladıktan sonra birini 1. ekran diğerini 2. ekran olarak seç eğer karşındaki monitörü ana monitör olarak seç 2. aldığını normal seç o zaman BIOS ve oturum açma ekranı sadece 1. monitöre gelir ancak oturum açtıktan sonra rahat bir şekilde 2 monitörü ayrı ayrı kullanabilirsin.

Cevabın için teşekkürler.
Sorunu şu şekilde çözdüm: Ekran kartı driverını DDU ile kaldırıp tekrar kurdum, sorun kendiliğinden çözüldü.
Ayarlar'a gir.
Sistem'e tıkla.
Monitör'ü seç.
Birden çok Ekran'dan algıla diye bir seçenek var algıladıktan sonra birini 1. ekran diğerini 2. ekran olarak seç eğer karşındaki monitörü ana monitör olarak seç 2. aldığını normal seç o zaman BIOS ve oturum açma ekranı sadece 1. monitöre gelir ancak oturum açtıktan sonra rahat bir şekilde 2 monitörü ayrı ayrı kullanabilirsin.

Ayarlar'a gir.
Sistem'e tıkla.
Monitör'ü seç.

Cevabın için teşekkürler.
Sorunu şu şekilde çözdüm: Ekran kartı driverını DDU ile kaldırıp tekrar kurdum, sorun kendiliğinden çözüldü.

Çözüm

Geri
Yukarı