Ekran kartı kullanımı sınırlandırma

RainbowwOnSky

Hectopat
Makaleler
3
Merhaba, daha önce çözümünü aradığım ancak bulamadığım bir sorunla tekrar karşı karşıyayım. Oyunlarda ekran kartı kullanımı %100 olduğu zaman oyun tamamen donuyor. Hani FPS düşüyor falan değil direkt olarak ekran gidiyor ve 30-40 hatta bazen 80-90 saniye boyunca ekran gelmiyor. 2 yıl önce buralarda konu açılıyordu ekran kartı kullanımının sınırını nasıl %99'a sabitleyebilirim diye ancak şu an bulamadım. Nasıl yapıldığını söyleyebilecek birileri var mıdır?

Son düzenleyen: Moderatör:
Vallahi bilemiyorum hocam. Siz en iyisi bilgisayarınızı güvenilir bir bilgisayarcıya götürün o bir baksın. Benim buradan yapabileceklerim bu kadar.

Eğer pek bilginiz yoksa fazla kurcalamanızı tavsiye etmem. Aksi halde daha kötü sonuçlar alabilirsiniz.

Oyunlarda en düşük ayarlarda oynamayı denediniz mi hocam? Belki oyun ekran kartınızı fazla zorluyordur yani. Bilemiyorum...

Artı -1 Eksi
Vallahi bilemiyorum hocam. Siz en iyisi bilgisayarınızı güvenilir bir bilgisayarcıya götürün o bir baksın. Benim buradan yapabileceklerim bu kadar.

Eğer pek bilginiz yoksa fazla kurcalamanızı tavsiye etmem. Aksi halde daha kötü sonuçlar alabilirsiniz.

Oyunlarda en düşük ayarlarda oynamayı denediniz mi hocam? Belki oyun ekran kartınızı fazla zorluyordur yani. Bilemiyorum...
Hocam merak etmeyin 4 senedir bu sorunu yaşıyorum ben. Çözümü çok belli ama yapamıyorum.

Geri
Yukarı