2. el alınan ekran kartı en az kaç senelik olmalı?

gizliaadam

Hectopat
Bir RX 470 buldum. 2016 yılında alınmış, hiçbir sorunu yokmuş. CS, ETS gibi oyunlar oynanmış. Sizce alınır mı? Ben de almışken şöyle 3-4 yıl götürsün istiyorum en az.

Son düzenleyen: Moderatör:
Furmark testi yapın. Sıcaklık değerleri belli eder zaten bir sorun varsa. Bunun dışında fiziksel olarak bir hasarı var mı, fan yapraklarında kırık var mı bunları kontrol et. Coil Whine sorunu varsa (Sadece ses çıkartıyor donanıma zararı yok ama saçma sapan bir sestir.) veya yoksa buna göre al.

Temiz duruyorsa alınır, fena bir kart değil. 4 yıl boyunca hangi oyunları oynayacağına da bağlı ne kadar götürdüğü.
Oyun olarak biraz daha AAA ama önemli olan çalışma olarak götürmesi. Yani çalışsın bozulmasın istiyorum.
Furmark testi yapın. Sıcaklık değerleri belli eder zaten bir sorun varsa. Bunun dışında fiziksel olarak bir hasarı var mı, fan yapraklarında kırık var mı bunları kontrol et. Coil Whine sorunu varsa (Sadece ses çıkartıyor donanıma zararı yok ama saçma sapan bir sestir.) veya yoksa buna göre al.
Demek istediklerinizi anladım ancak get ile alacağım yani biraz risk de alıyorum gibi.

Daha geçenlerde STRIX GTX 970 aldım ve daha içi açılmamıştı, önemli olan yılı değil nasıl kullanıldığıdır. Furmark testi yapın sıcaklık değerlerine, fan hızı değerlerini kontrol edin.

Yeni konular

Geri
Yukarı