2. el araç piyasası düşer mi?

dejavvu

Femtopat
Daha fazla  
Merhabalar 2. el araç almayı düşünüyorum. Alacağım araç Broadway ama şu an iyi bir Broadway alayım desen 94 model için 45 bini gözden çıkaracaksın. 18 ay vade ile kredi çeksem 11 bin liraya yakın faiz çıkıyor. Şu zamanda krediye girip almaya değer mi? Fiyatlar daha da çıkar mı sizce?

Son düzenleyen: Moderatör:
Hocam son yıllarda ne zaman düştü ki.. Sürekli artış..

Fiyatların daha da çıkacağı aşikar ama bir araba alacaksanız 2. el piyasası yaygın olan ve size çok masraf çıkarmayacak bir araba tercih etmenizi öneririm. Satmak istediğinizde zarar etmeyin diye.

Hocam açıkçası devlet vergi sıfırlamasına başladı, mağlum seçim yaklaşıyor. Bence ötv de düşüş yapacaklar. Şahsi düşüncem budur. Biraz daha beklemeniz tavsiye ederim, bir düşüş olacağını düşünüyorum tabi eski fiyatları aramayın.

2023 yılına kadar otomobil fiyatları düşeceğe benzemiyor, 2023 yılından sonra otomobil üreticileri ancak eski üretim (pandemi öncesi) kapasitelerine yaklaşmayı ön görmüşler sıfır araçta arz talep sıkıntısı olduğu sürece ülkemizde 2. el piyasası karaborsa mantığı ile devam edecek gibi.
Parası olan vergiyi sıkıntı etmiyor zaten. Sadece 1 bayide 800'ün üstünde Fiat egea için sıra bekleyen vardı... Fiyatı ortalama 350 bin TL. BMW Full paket satış oranlarında Türkiye'nin 1. olduğunu açıklamıştı birkaç ay önce.

Yeni konular

Geri
Yukarı