2. el araç piyasası durgun mu?

EREN SATAR

Hectopat
Makaleler
5
Yer
Manisa
2 gün önce aracımı ilana koydum 2-3 kişi aradı hiçbiri ciddi değildi arayan soran yok bakıyorum almak istediğim araçları 1 ay önce favoriye eklemiştim onlar da duruyor. Bahsettiğim araçlar Jetta Passat Corolla piyasası zibil gibi olan arabalar fiyatım da ideal. Sebebi ne bu durumun? Piyasa mı durgun?
Ayrıca aracı ilan siteleri dışında nereye koyabilirim? Yapabileceğim bir şey var mı? Facebook grubu vs?

Son düzenleyen: Moderatör:
Durgun değil bildiğin bitik. Gruplarla piyasayı manipüle ediyorlar yoksa fiyatlar tepetaklak gidecek. Favorilere sayısız araç ekledim hepsi yerinde duruyor ve fiyatları düşüyor.

Arayan kişilerde galerici oluyor zaten. :)
Aynen öyle hepsi galerici arabayı öldürüyorlar fiyat konusunda takaslik 1-2 tane araba buldum millet galeriden çok öldürüyor.

Durgun değil bildiğin bitik. Gruplarla piyasayı manipüle ediyorlar yoksa fiyatlar tepetaklak gidecek. Favorilere sayısız araç ekledim hepsi yerinde duruyor ve fiyatları düşüyor.
Amacım reklam değil ilan numarası da vermeyeyim 2015 1.2 TSI COMFORTLİNE 52.500 KM boya değişen tramer hiç bir şey yok tertemiz araç güzelce fotoğraflarını çektim detaylıca arayan bir Allah'ın kulu yok 460.000₺ yazdım uygun olduğunu düşünüyorum piyasasına göre ama yok maalesef. Bu sene son şansımız diyebilirim bu sene de eğer aracı değiştirmez isek artık değiştirmemiz çok zor olacak fiyatlardan ötürü.

Aynen öyle hepsi galerici arabayı öldürüyorlar fiyat konusunda takaslik 1-2 tane araba buldum millet galeriden çok öldürüyor.
Artık herkes açtı gözünü, kendi galericisi oldu. Eskiden sadece galericiler öldürürdü piyasayı, şimdi sağolsun halkımız çok afedersiniz geçirin geçirebildiğimiz modunda. Aynı marka aracı kendi alacaksa 300 bin veren adam, kendi satıcı olunca 400 bine ilana koyuyor. Sonra herkes birbirine sövüyor bu piyasa niye böyle diye 🤣

Artık herkes açtı gözünü, kendi galericisi oldu. Eskiden sadece galericiler öldürürdü piyasayı, şimdi sağolsun halkımız çok afedersiniz geçirin geçirebildiğimiz modunda. Aynı marka aracı kendi alacaksa 300 bin veren adam, kendi satıcı olunca 400 bine ilana koyuyor. Sonra herkes birbirine sövüyor bu piyasa niye böyle diye 🤣
Örnek vereyim ben ilana 460.000₺ yazdım adam da 670.000₺ yazmış normal olarak teklif veriyorum üstüne 210.000₺ vereyim takası yapalım arkadaş 240.000₺ istiyor insanlar da da düşünce yok.

Normal değil mi? Nakite 670k alıp, takasın üzerine bir miktar para koyması.

Bu adam memur galerici falan değil galeri olsa derim hadi işi bu eyvallah... Bir miktar dediğiniz para 30.000₺ sizi bilmem de benim için yüksek bir meblağ hakkı en fazla üstüne koyacağı ekstradan 10.000₺'dir ona da yanaşmıyorlar.

Zaten normal insanların araç alacak gücü kalmamıştı. Uzun süredir galericiler fiyatları yukarı taşıyordu. Durgunlaştığı da doğru, eylül ayında falan düşüşe geçmesi bekleniyor diye okumuştum. Zaten artık 2000 model arabaya bile 180k yazmaya başlamışlardı. Bir yerde patlayacaktı yani. Umarım şöyle sağlam bir çöker piyasa ve galericilerin alayı batar.

Geri
Yukarı