2.el bilgisayarı vererek daha iyi sistem almak

alihan123

Kilopat
Yer
Ankara
Daha fazla  
Arkadaşlar bilgisayarım eski ve eski nesil sistemler bulunuyor. Yanı kısacı bu devirde çöp o yüzden bir tanıdık aracılığıyla bu bilgisayarım vereceğim üstüne 5.200 TL verip RX 5600 5700'lu ekran kartlı i3 8 nesil işlemcili yeni nesil anakartlı SSD'li 8 GB RAM'li bir PC alacağım yerine en azından ileride işlemçiyi filan anakart değiştirmeden değiştirebileceğim bir sistem olacak kısaca 5200 TL iyi bir fiyat mı o ekran kartlı sisteme?

Alacağın PC'yi ikinci el toplasan muhtemelen 5-6 bin civarına gelir zaten. @Mithat Berhan'dan anakart işlemci RAM alıp bir de üstüne ekran kartı alabilirsin. Biraz daha pahalı olur ama harcadığına değer. 8. nesil yine ölü yatırım.

Yani benim oynadığım oyunlar CS GTA 5 filan oynamak istiyorum rahat oynarsam ileride sistem eklerım ekran kartı benı götürürmü onu ögrenmek istiyorum sadece işlemci RAM filan yükseltirim anakartı ona göre aliyorum zaten.
Üstüne biraz daha koyma fırsatın varsa çok daha iyi bir sistem toplanabilir bu bütçede. Normalde de kasa bu kadar eder zaten, senin bilgisayarı bedavadan almış gibi olacak.

Alacağın PC'yi ikinci el toplasan muhtemelen 5-6 bin civarına gelir zaten. @Mithat Berhan'dan anakart işlemci RAM alıp bir de üstüne ekran kartı alabilirsin. Biraz daha pahalı olur ama harcadığına değer. 8. nesil yine ölü yatırım.

İşlemci ve RAM alacağım zaten tekrardan 0 olarak yeni bir işlemci sadece ekran kartı benı 1 2 yil götürürmü onu bilmiyorum pek.

Üstüne biraz daha koyma fırsatın varsa çok daha iyi bir sistem toplanabilir bu bütçede. Normalde de kasa bu kadar eder zaten, senin bilgisayarı bedavadan almış gibi olacak.

Anladım teşekkürler o zaman biraz daha konuşuyum alışveriş yapacağım kişiyle biraz daha yardımcı olsun teşekkürler bilgi için.

Yeni konular

Geri
Yukarı