2. el dizüstü bilgisayarın pil sağlığı nasıl?

Bunu şarj %100'de iken mi yapmam lazım yoksa şarja takılı iken yapsam da olur mu? Çünkü şuan şarjda ve şarjım %62 kapasitem %70 seviyesinde.

Selamlar,

Bu değerlerden anlamıyorum da maalesef ne durumda olduğunu söyleyebilir misiniz rica etsem? :)

Dosya Ekleri

• E580 Batarya Sağlık.png
    E580 Batarya Sağlık.png
    71,4 KB · Görüntüleme: 11
Crystal disk ile disk sağlığına da bakın. 1 sene aktif kullanılmış bir cihazsa iyi. Ayrıca bu cihazın Gaming mi yoksa ofis laptop mu olduğu da önemli. Gaming laptop ise zaten bataryası aşırı ısınır ve pilde kullanır. O yüzden bence kötü diyen arkadaşa katılmıyorum. 1 senede %8'lik kayıp tolere edilebilir ve pil ömrüne ciddi etki etmez.

Dostum Gaming laptop konusunu bilmeden yorum yaptım zaten.

Selamlar,

Bu değerlerden anlamıyorum da maalesef ne durumda olduğunu söyleyebilir misiniz rica etsem? :)
155 kere doldur boşalt yapmışsınız, kapasitenin 45whr, güncel durumu 40whr. oran orantı yapıp güncel oranına bakabilirsiniz

crystal disk ile disk sağlığına da bakın. 1 sene aktif kullanılmış bir cihazsa iyi. Ayrıca bu cihazın gaming mi yoksa ofis laptop mu olduğu da önemli. Gaming laptop ise zaten bataryası aşırı ısınır ve pilde kullanır. O yüzden bence kötü diyen arkadaşa katılmıyorum. 1 senede %8lik kayıp tolere edilebilir ve pil ömrüne ciddi etki etmez.
Gaming laptop hocam, genç bir arkadaştan aldım aktif ve sık sık kullandığına inanıyorum :D. Yalnız helal olsun kozmetik konusunda çok dikkatli olmuş, çizik yok cidden.

Bunu şarj %100'de iken mi yapmam lazım yoksa şarja takılı iken yapsam da olur mu? Çünkü şuan şarjda ve şarjım %62 kapasitem %70 seviyesinde.
design capacity ve fullcharge capacity kısmına bakacaksınız hocam. alttaki verileri de incelerseniz ortalama kaç saat kullandığınızı gösteren kısımlar da var.

Design capacity ve fullcharge capacity kısmına bakacaksınız hocam. Alttaki verileri de incelerseniz ortalama kaç saat kullandığınızı gösteren kısımlar da var.

Screenshot_10.png

3.5-4 senelik HP Pavilion Gaming 15 hocam sizce durum iyi mi? Ben sürekli oyun oynamadığım zamanlarda doldur boşalt şeklinde %100 olduğunda şarjdan çıkartıyorum o yüzden tak çıkar sayım epey fazladır.

crystal disk ile disk sağlığına da bakın. 1 sene aktif kullanılmış bir cihazsa iyi. Ayrıca bu cihazın gaming mi yoksa ofis laptop mu olduğu da önemli. Gaming laptop ise zaten bataryası aşırı ısınır ve pilde kullanır. O yüzden bence kötü diyen arkadaşa katılmıyorum. 1 senede %8lik kayıp tolere edilebilir ve pil ömrüne ciddi etki etmez.
Hocam şimdi baktım %100'müş sevindirdi vallaha :).

Eki Görüntüle 2134526

3.5-4 senelik HP Pavilion Gaming 15 hocam sizce durum iyi mi? Ben sürekli oyun oynamadığım zamanlarda doldur boşalt şeklinde %100 olduğunda şarjdan çıkartıyorum o yüzden tak çıkar sayım epey fazladır.
Hocam satın aldığım 1 senelik laptop bu düzeyde düştüyse, sizinki çok güzel bi oran gibi duruyor.

Geri
Yukarı