2. el ekran kartı alırken nelere dikkat edilmeli?

Selene

Hectopat
Daha fazla  
Selam dostlar, yakın zamanda sıfır ikinci el karışık sistem topluyorum ve ekran kartını sıfır alacak bütçem yok maalesef. Maksimum 3900 filan bütçem, bu durumda Param Güvende ile satın alacağım ve bulduğum kart RX 6600 fakat alırken neye dikkat etmem gerek, testleri nasıl yapmam gerek? Aldıktan 2 gün sonra iade etme sürecim var. Bu fiyat bandında NVIDIA mı almak mantıklı yoksa AMD mi? Cevaplarsanız çok sevinirim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Mutlaka stres testi isteyin. "Müsait değilim test yapamam" gibi bahaneler uydurandan almayın.
Teşekkürler hocam dikkate alacağım.
Mining yapılmış mı kontrol etmelisin.
Onu nasıl kontrol edeceğim?
Bu arkadaştan aldım ben dün RX 6600, 4000tlye bırakır sanırım elinde başka kart kaldıysa. Furmark testi ve GPU-Z sensorlerine bakmak lazım, artı coil whine sesini dinlemen lazım almadan önce.
Tam olarak nasıl dikkat etmem lazım önemli noktalar nereler? Coil whine sesini nasıl anlayacağım?

Bu başlıkta verdim benim değerleri, Furmark diye bir program var onu indirip yapacan 10 dakkalık bir test sürüşü. Coil whine cızırtı gibi bir ses, her kartta olmaz ve çokta zararlı değil ama olsun sen araştır youtubedan o sesi.

Bu başlıkta verdim benim değerleri, Furmark diye bir program var onu indirip yapacan 10 dakkalık bir test sürüşü. Coil whine cızırtı gibi bir ses, her kartta olmaz ve çokta zararlı değil ama olsun sen araştır youtubedan o sesi.
Hocam 4500 bandına çıkıp 6600 XT almak daha mı mantıklı?

Bence değil, 3800-4000 arasında bile var RX 6600 Asus hem de, Param Güvende işlemi de indirimli yılbaşı diye zaten. 4k ya al geç derim ben, fazla bir fark yok bence.

Bence değil, 3800-4000 arasında bile var RX 6600 Asus hem de, Param Güvende işlemi de indirimli yılbaşı diye zaten. 4k ya al geç derim ben, fazla bir fark yok bence.
Oyundan oyuna göre FPS değerli değişiyor tabi ama 3060 gücüne eşit bir kart diye söyleyim dedim.

Geri
Yukarı