2. el ekran kartı satımında neye dikkat edilmeli?

GloriouScorpion

Kilopat
Daha fazla  
Arkadaşlar merhaba, bir Facebook sitesi üzerinden ekran kartımı satmak istiyorum fakat ilk defa yapacağım. Bir alıcı ile iletişim hâlindeyiz fakat referansım olmadığı için parayı ürünleri teslim aldıktan sonra yatıracağını söylüyor. Bu durum normal midir?

Son düzenleyen: Moderatör:
Arkadaşlar merhaba, bir Facebook sitesi üzerinden ekran kartımı satmak istiyorum fakat ilk defa yapacağım. Bir alıcı ile iletişim hâlindeyiz fakat referansım olmadığı için parayı ürünleri teslim aldıktan sonra yatıracağını söylüyor. Bu durum normal midir?
Bu durum normal. Sahibinden aracılığıyla param güvende ile ödeme yapmasını söyleyin. Ürünü alıp parayı vereceğinin garantisi de yok. Ya da o kişinin bulunduğu şehirde tanıdığınız varsa onun aracılığıyla elden satış yapın.

Satıcıya para atılır sonra kargo yapılır usul budur. Param güvende çok fena alıcıyı koruyor o yüzden alıcınında referansı varsa yapmak daha iyi olur ben o şekil satış yapmıştım sorun olmamıştı ama kötü niyetli biri olsa içinden parça çalıp yollayabilirdi.

Yıllardır facebookta birşeyler alıp sattığım oldu çok fazla dolandırıcı var ve fiziksel bir ürün alım satımında kesinlikle elden ticaret yapın.

Karşındaki kişi referanslı birisiyse evet.
İlk defa satış yapacağım için bende referans yok karşımdaki alıcı da aynı şeyi söylüyor sürekli. Bende referans var sende yok o yüzden ürünleri yolla ben parayı atarım diyor ama malum çok fazla dolandırcı mevcut. Ürünleri attıktan sonra adama ulaşamam diye korkuyorum.

Yıllardır facebookta birşeyler alıp sattığım oldu çok fazla dolandırıcı var ve fiziksel bir ürün alım satımında kesinlikle elden ticaret yapın.
Peki hocam siz sadece elden mi yaptınız alım satımları ?

Geri
Yukarı