2. el ekran kartı satmak

DennYEZ

Kilopat
Makaleler
2
İnternet üzerinden konuştuğum birisiyle anlaşarak elden ekran kartı satacağım. Bu kişi ekran kartını teslim aldıktan sonra takamazsa ve ekran kartını işlevsiz hale getirirse herhangi bir iade durumunda ekran kartının benim elimdeyken çalıştığını ve şahsın ekran kartını kendisinin bozduğunu nasıl kanıtlayabilirim? Daha ekran kartını teslim etmedim. Teslim etmeden önce videosunu veya fotoğrafını çalışır durumdayken çeksem işe yarar mı veya ne önerirsiniz?

Ürünü kontrol edip sorunsuz bir şekilde teslim aldığına dair isim, soyisim, imzalı bir belge oluşturabilirsiniz.
Resmi geçerli bir belge nasıl oluşturabilirim?
Bozuk bir keran kartı satmak senin insanlığınla, sağlam bir ekran kartını alıp bozup iade etmeye çalışmak da karşındaki kişinin insanlığı ile ilgili bir durum.

Ancak ikinci el satışlarda ve alışlar her zaman bu riskler vardır. Alan da satan da kabul eder bunu.
Kendi bilgisayarımdan sökeceğim hiç bir sıkıntısı yok bu yüzden emin olmak istiyorum satarken.

ASUS Cerberus 1050 Ti satacağım.

Üniversiteye bu sene geçmeseydim bilgisayar alacaktım da :D O yüzden ucuz yollu yükseltme şansı arıyorum :D Ne kadara satıyorsunuz bu arada? :D

Bu arada arkadaşların dediği gibi kazıklanmamak için elinde bir kanıt olması açısından OCCT veya FurMark testinde video çek. Adam "Aa! Ulan bu bozukmuş, paramı yolla lan!" demesin :)

Üniversiteye bu sene geçmeseydim bilgisayar alacaktım da :D O yüzden ucuz yollu yükseltme şansı arıyorum :D Ne kadara satıyorsunuz bu arada? :D

Bu arada arkadaşların dediği gibi kazıklanmamak için elinde bir kanıt olması açısından OCCT veya FurMark testinde video çek. Adam "Aa! Ulan bu bozukmuş, paramı yolla lan!" demesin :)
Bilgisayarın tarih ve zamanını gösterip ekran kartınının seri numarasını gösterdikten sonra furmark testi yapmayı düşünüyorum.
Evinize yakın bir yerde buluşmayın. Sattıktan sonra her yerden engelleyin.
O iş biraz yalan oldu önceden sitenin önünün konumunu atmıştım. Engellemekte sıkıntı çıkartır diğer arkadaşın dediği gibi aleyhime kullanılır en iyisi garantiye almak.

Ayrıca FurMark testini yaparken mi çekeyim yoksa sonucu mu? Daha önceden bir kere yaptım fazla bilgim yok.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı