2. El GTX 1080 Ti vs RX 5700 XT

Merhaba arkadaşlar. Normalde sıfır Sapphire RX 5700 XT Nitro+ ekran kartını almayı düşünüyordum. Durumu arkadaşıma anlattım. O da dedi ben de yeni bir ekran kartı almayı düşünüyorum. Benim elimdeki ASUS ROG STRIX GTX 1080 Ti OC Edition sana 3.125 TL verebilirim dedi. Arkadaşım sıfır aldı zaten kartı sadece oyun oynadık birlikte onun dışında hiçbir işlem yapmadı. Kartın temiz olduğunu biliyorum. Garantisi yeni bitti kutusu faturası her şeyi mevcut. Sizce ne yapmalıyım? Görüş ve önerileriniz nedir?
3000TL'e sarsın. STRIX 1080Ti yani. Şu an piyasada mevcut hiçbir oyunda 2070S'ten daha düşük FPS vereceğini sanmıyorum. Üstelik arkadaşınızın kartı ve temiz olduğuna eminsiniz.
Derdim ancak; Nitro+ 5700XT alırdım ve alacağım zaten :)
Su Sapphire markaya olan yargiyi anlamiyorum arkadas millet kullanmasini bilmiyor karti mincikliyor, soketten asagi sarkitiyor, hunharca OC uyguluyor, kalitesiz PSU lar kullaniyor sonra Sapphire ekran kartlari sorunlu. Ben ve cevremdeki arkasalarim cogu urununu kullandik keza ben de su an RX 580 Nitro+ modeli kullaniyorum. Bugune kadar bir sorun yasamadim. Nedir bu kulak dolmasi bilgi birisi anlatsin lutfen. Herkes teknoloji isini araba icin ehliyet almak gibi bakiyor, parcayi aldim artik tamam kullanmasini biliyorum. Bilgisayar ekosistemi hakkinda zerre kadar bilgisi olmayan insanlar birlesmis biz bu karti aldik biliyoruz havasinda. Ayni yeni ehliyet almis suruculer gibiler. Ben 3 yasimdan beri hasir nesirim bilgisayarlarla. Neredeyse oda buyuklugundeki bilgisayarlari gordum. Herkes her seyi bilmek zorunda degil orasi kesin ama bilmediginiz duymadiginiz sey hakkinda yorum yapmayin. Bu platform niye var sorunlar cozulsun diye insanlar fikir birligiyle yardimlassin diye. Bu noktada da dogal olarak sorunu olanlar konu acacak, sorunu olmayan insan niye yazsin...Lakin fikir zikretmeyi bilmeyen bilgisizler bilgi kirliligi harici yaptiklari hicbir sey yok. Isteyen istedigi yorumu yapabilir ama herkes bunu okuduktan sonra elini vicdanina koyup bir ozelestiri yapsin. Insanlari 2-3 cumle duyduguyla yonlendirmeye calismasin.
Saygilar.

Ister garantili diye RX 5700 XT alin ister garantisi bitmis GTX 1080 Ti secim sizin. Artisini eksisini goz onunde bulundurun.
RX570 Nitro+ kullanıyorum. Yemin ederim hiçbir sorun yaşamadım. Şuanda 4GHz X3440 güçsüz olduğu için zaten rakipleri daha rahat görmek adına BF1'i LOW ayarlarda oynuyorum ve daha stabil freesync almak adına kartı Radeon Ayarları üzerinden -(eksi) %50 güç limitine çektim ve 80W tüketimi geçmiyor. Gram takılma donma ya da FPS düşüşüne bağlı anlık kasma yaşamıyorum. Bir hata veya yazılımsal donanımsal bir aksilik ile karşılaşmadım. İnsanlara üstüne basarak genelleme yaparak marka kötülemek yerine model bazında incelenmesi gerektiğini düşünüyorum.

Bende asus rog strix 5700 xt var kartı bi türlü soğutamıyorum. Garantiye yolladım kart 90 100 derece görüyor dedim. Sıkıntısı yok diye yolladılar geri garantiden geldi şimdi gene ısınıyor 1080 ti al keyfine bak. Bende kafa mı duvarlara vurayım.

Bende asus rog strix 5700 xt var kartı bi türlü soğutamıyorum. Garantiye yolladım kart 90 100 derece görüyor dedim. Sıkıntısı yok diye yolladılar geri garantiden geldi şimdi gene ısınıyor 1080 ti al keyfine bak. Bende kafa mı duvarlara vurayım.

Kasanı ve sisteminin diğer parçalarını da paylaşır mısın.

5700XT Nitro+ alınır, doğru bir karar. 2. el kart elinde saatli bomba. Garanti önemli bir şey.

Son düzenleme:
Merhaba arkadaşlar. Normalde sıfır Sapphire RX 5700 XT Nitro+ ekran kartını almayı düşünüyordum. Durumu arkadaşıma anlattım. O da dedi ben de yeni bir ekran kartı almayı düşünüyorum. Benim elimdeki ASUS ROG STRIX GTX 1080 Ti OC Edition sana 3.125 TL verebilirim dedi. Arkadaşım sıfır aldı zaten kartı sadece oyun oynadık birlikte onun dışında hiçbir işlem yapmadı. Kartın temiz olduğunu biliyorum. Garantisi yeni bitti kutusu faturası her şeyi mevcut. Sizce ne yapmalıyım? Görüş ve önerileriniz nedir?

1080Ti tabi ki. Performans olarak 5700XT'nin çok ilerisinde. 2080'e yakın bir kart. Youtube'a 2080 vs 1080Ti yazın ve sonuçları izleyin 3000 TL bandında 2080 performansını yakalayabilirsiniz. Kesinlikle 5700XT önermiyorum bu durumda.

1080Ti Sapphire RX 5700 XT Nitro+ daha iyi bir kart değil aşağıdaki video izlemenizi tavsiye ederim. 1080Ti 2.el ve garantisi yok ısı sorununu termal macun ve termal pad kullanarak çözebilirdim. Fakat sıfır garantili aynı kafada kart varken uğraşmak gereksiz zira RX 5700 XT GDDR6 7NM pc express 4.0 yeni teknolojileri ileriye dönük şekilde sağlıyor. Şuanda kullanmış olduğum sistem zaten eski ryzen 5 3600x ve x570 tarzı bir sistem kurma gibi planlarım var. Ayrıca AMD bir kampanya başlattı RX 5700XT tarzı ekran kartlarını alanlar için tom clancy’s ghost recon breakpoint ve borderlands 3 gibi kaliteli oyunlar hediye olarak veriliyor.

Karşılaştırma Videosu
Hediye Oyun

Sapphire AMD'nin en iyi ve en güçlü ortağıdır. Bütçeniz varsa nitro+ yoksa pulse modelini alın. Güncellik iyidir.
Forumda bitmek bilmeyen NVIDIA ve Intel fanları daha da artıyor. Cidden insanların para ödeyeceği tercihlerde fan boyluk yapmak ne kadar doğru? Kesinlikle RX 5700 XT alınmalı.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı