GTX 1080 Ti vs RX 5700 XT

Altuğ karatekin

Hectopat
Arkadaşlar şimdi yeni bir ekran kartı alacağım.
Eğer 1080 Ti alırsam 2. el alacağım o da 3100'e kadar bulunabiliyor. Çok temiz bir tane buldum hatta ama sıfır 5700 XT daha mı iyi olur emin olamadım. Performans farkı nasıl olur beni bir aydınlatırsanız iyi olur.
Bir de şöyle bir grafik buldum iyi bir karşılaştırma sitesinde:

Son düzenleyen: Moderatör:
1080 Ti, RTX 2080 Ti ve RTX 2080 Super dışındaki kartların hepsinden önde. 5700 XT ve 1080 Ti arasında ciddi bir fark var bence 1080 Ti alın.

1080 Ti, RTX 2080 Ti ve RTX 2080 Super dışındaki kartların hepsinden önde. 5700 XT ve 1080 Ti arasında ciddi bir fark var bence 1080 Ti alın.
Keşke ciddi fiyat farkınıda ekleseydiniz hocam :)
2.El demiş yeni fark ettim
Arkadaşlar şimdi yeni bir ekran kartı alacağım.
Eğer 1080 Ti alırsam 2. el alacağım o da 3100'e kadar bulunabiliyor. Çok temiz bir tane buldum hatta ama sıfır 5700 XT daha mı iyi olur emin olamadım. Performans farkı nasıl olur beni bir aydınlatırsanız iyi olur.
Bir de şöyle bir grafik buldum iyi bir karşılaştırma sitesinde:
Bu arada 2. El ekran kartı tavsiye etmem ne kadar temiz gözükürse gözüksün. Bir yerde patlak veriyor. Ayrıca rahat bi 2 sene kullanılmıştır o kart.

Kardeşim içine kurt düşürmek istemem ama 3000 lira verdiğim şeyin jelatinini de ben açmak isterim.İstediği kadar test programları falan olsun sonuçta bu masa sandalye gibi bir şey değil ki şurası kırık burası bozuk diyemiyorsun.Tabi bu biraz da kişiden kişiye değişir ama ben 3000 lirayla yazı tura atmam bir arıza olduğunda beklenmedik bir durum olduğunda muhatap ararım garanti ararım.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı