2.el GTX 1660 Super vs 2.el GTX 1660 Ti

martinscount

Decapat
İyi forumlar. Ekran kartı için 2100-2200 TL kadar bütçem var ve ikinci elden temiz bir kart almak daha mantıklı geliyor açıkçası. İki adet kart buldum şimdiye kadar. Birisi 4 aylık MSI 1660 Super Gaming X, 2050 liraya iniyor satıcı en son. Diğeri ise 15-16 aylık MSI Armor 1660 Ti, 2200 lira. Siz olsanız hangisini tercih ederdiniz, değer mi aradaki farkı vererek Ti almaya?

İyi forumlar. Ekran kartı için 2100-2200 TL kadar bütçem var ve ikinci elden temiz bir kart almak daha mantıklı geliyor açıkçası. İki adet kart buldum şimdiye kadar. Birisi 4 aylık MSI 1660 Super Gaming X, 2050 liraya iniyor satıcı en son. Diğeri ise 15-16 aylık MSI Armor 1660 Ti, 2200 lira. Siz olsanız hangisini tercih ederdiniz, değer mi aradaki farkı vererek Ti almaya?
Değmez bence farka 1660S al.

1660 Ti Armor modelini kullanıyorum, sağlam bir ekran kartı ama dediğiniz Super'in soğutma modeli hem Gaming X, hem arada çok performans farkı yok hem de daha az kullanılmış. Kesinlikle 1660 Super Gaming X.

13-14 Ekim'de Amazon Prime indirimleri olacak. Büyük bir indirim gibi, ekran kartları indirime girebilir. Bir süre bekleyin derim. Bundan bağımsız olarak, dediğiniz bütçeye sıfır 1660 Super bulunabilir, o da indirimlerle tabi.

1660s tabi ki. Hem ufak bir OC ile ti ile aynı performansı vermesi ve daha iyisi biri 1.5 senelikken öbürü 4 aylık sadece. Burada yüzde 100 şekilde 1660s diyorum ben. Ama 2200 liraya sıfır bulabilirsiniz belki 1660s?

1660Tİ daha iyi bir kart, fakat modelde önemli o yüzden 1660S alın. Armor en dandik soğutmaya sahip model Gaming X çok daha iyi (1660Tİ Gaming X kullanıyorum) boşta 37-38 yük altında 65 dereceyi geçmiyor.

1660 Ti daha iyi bir kart, fakat model de önemli o yüzden 1660S alın. Armor en dandik soğutmaya sahip model Gaming X çok daha iyi (1660 Ti Gaming X kullanıyorum) boşta 37-38 yük altında 65 dereceyi geçmiyor.
Ne hikmetse ben de 1660 Ti Armor ile aynı değerleri alıyorum. :)

MSI giriş seviyesi Ventus'tur. Armor ve Gaming X, RTX 2000 ve GTX 16 serisinde çok az farklara sahip soğutmalar. Armor serisi yenilendi. Eski Armor serisiyle karıştırmayalım.

Ayrıca listede aynı segmentte yer alıyorlar,

ms.png

Gaming X'te 3, Armor serisinde 2 bakır boru var. Biri RGB'li, diğeri değil. Gaming X'te metal plaka var, Armor'da yok. Armor fan teknolojisi gereği biraz daha sesli ve hızlı çalışıyor, Gaming X daha sessiz. Bütçede olanlar için Armor ideal. 1660 Ti gibi bir kartta üst düzey soğutmaya gerek yok. İşini düzgün yapsın yeterli. İndirimde bulursanız alın tabi Gaming X'i. Ancak bizim ülkemizde gereksiz lükse kaçıyor absürt fiyatlandırmasıyla. Hele ROG STRIX, o ayrı bir dehşet hikayesi.

Msi 1660s gaming kullanıyorum bende(gaming x değil). Çok memnunum, kart hiç bir oyunda 65'i geçmiyor. Misal saatlerce GTA 5 oynuyorum, high-very high karışık ayarlarda, üstelik kaplama filtresi ve fxaa vs hepsi açıkken bile 61-62'yi geçmiyor. Bu büyük bir konfor arkadaşlar yani imkanı olan kesinlikle gaming veya gaming x alsın.

Yeni konular

Geri
Yukarı