2.el GTX 1660 Super vs 2.el GTX 1660 Ti

Ga
Ne hikmetse ben de 1660 Ti Armor ile aynı değerleri alıyorum. :)

MSI giriş seviyesi Ventus'tur. Armor ve Gaming X, RTX 2000 ve GTX 16 serisinde çok az farklara sahip soğutmalar. Armor serisi yenilendi. Eski Armor serisiyle karıştırmayalım.

Ayrıca listede aynı segmentte yer alıyorlar,

Eki Görüntüle 698437

Gaming X'te 3, Armor serisinde 2 bakır boru var. Biri RGB'li, diğeri değil. Gaming X'te metal plaka var, Armor'da yok. Armor fan teknolojisi gereği biraz daha sesli ve hızlı çalışıyor, Gaming X daha sessiz. Bütçede olanlar için Armor ideal. 1660 Ti gibi bir kartta üst düzey soğutmaya gerek yok. İşini düzgün yapsın yeterli. İndirimde bulursanız alın tabi Gaming X'i. Ancak bizim ülkemizde gereksiz lükse kaçıyor absürt fiyatlandırmasıyla. Hele ROG STRIX, o ayrı bir dehşet hikayesi.
Gaming X den önce, MSI ARMOR RX580 kullanıyordum. Arada ki farkı geçince çok net farkettim ama söylediğiniz gibi yenilenmişte olabilir :)

Gaming X'ten önce, MSI ARMOR RX580 kullanıyordum. Aradaki farkı geçince çok net farkettim ama söylediğiniz gibi yenilenmiş de olabilir.

Ben de büyük ihtimalle eski Armor serisini tecrübe ettiğinizi düşünmüştüm zaten. Evet, eskiden felaketmiş. Özellikle RX serisinde. Ama artık öyle değil iyi ki.

1660 Ti Armor modelini kullanıyorum, sağlam bir ekran kartı ama dediğiniz Super'in soğutma modeli hem Gaming X, hem arada çok performans farkı yok hem de daha az kullanılmış. Kesinlikle 1660 Super Gaming X.

13-14 Ekim'de Amazon Prime indirimleri olacak. Büyük bir indirim gibi, ekran kartları indirime girebilir. Bir süre bekleyin derim. Bundan bağımsız olarak, dediğiniz bütçeye sıfır 1660 Super bulunabilir, o da indirimlerle tabi.
Üniversitem başladı ve bir an evvel sistemi toplamayı bitirmem gerekiyor maalesef.

1660S alacağım inşallah arkadaşlar, çok teşekkür ederim hepinize.

Yeni konular

Yeni mesajlar

Geri
Yukarı