2. El GTX 780 Founders Edition Alınır mı?

Authentik536

Kilopat
Daha fazla  
Herkese merhaba arkadaşlar. Yakın vakitte 2. El ekran kartı almayı düşünüyorum. Seçeneklerim arasında GTX 780 Founders Edition var ama birilerinden duyduğuma göre referans tasarımı kartların ömrü kısa oluyormuş ve çok ısınıyormuş custom kartlara göre. Sizce 2. El 780 almamalı mıyım? Yanma ihtimali var mıdır? Öbür seçenek olarak R9 280X TOXIC var. Tavsiyelerinizi bekliyorum.

GTX 780 eski nesil ama güçlü bir karttır. GTX 1050 Ti kartını yer yer oyunda oyuna geçiyor. Fiyatına bağlı olarak alınabilir. GTX 780 ve R9 280X'i karşılaştırır isek GTX 780 biraz daha önde. Bura da ise işte Güç Kaynağı gibi etmenler giriyor. Şahsen ben gerçekten uygun bir fiyata bulursam alırdım.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
.

Kart FE, çok ısınır. Güç tüketimi çok da sorun sayılmaz. Undervolt ve biraz underclock yaparsanız 20-30 derece düşüş görebilirsiniz. 60-65 derece civarlarında kullanabilirsiniz. Başka kart bulamadım, başka kart istemiyorum veya bu kartın elimde 1 bilemedin 2-3 seneye öleceğini biliyorum ama yine de almak istiyorum derseniz buyurun alın, uygun fiyata bulduysanız tabii.
Büyük bir ihtimal GTX 780 yerine R9 280X TOXIC alacağım sanırım. GTX 780 F.E' den daha uzun ömürlü olur diye düşünüyorum.
GTX 780 eski nesil ama güçlü bir karttır. GTX 1050 Ti kartını yer yer oyunda oyuna geçiyor. Fiyatına bağlı olarak alınabilir. GTX 780 ve R9 280X'i karşılaştırır isek GTX 780 biraz daha önde. Bura da ise işte Güç Kaynağı gibi etmenler giriyor. Şahsen ben gerçekten uygun bir fiyata bulursam alırdım.
.
.
Biraz daha önde olmasından daha çok hangisinin daha uzun ömürlü olacağına bakıyorum.

Kart FE, çok ısınır. Güç tüketimi çok da sorun sayılmaz. Undervolt ve biraz underclock yaparsanız 20-30 derece düşüş görebilirsiniz. 60-65 derece civarlarında kullanabilirsiniz. Başka kart bulamadım, başka kart istemiyorum veya bu kartın elimde 1 bilemedin 2-3 seneye öleceğini biliyorum ama yine de almak istiyorum derseniz buyurun alın, uygun fiyata bulduysanız tabii.

Oyunlarda 80 derece sabitlersen en fazla 85 derece olur. Bu ürün böyle Sıcaklığı fazladır ama sıkıntı çıkarmaz. Eski bir model performans açısından sorun yaşamassın

Büyük bir ihtimal GTX 780 yerine R9 280X TOXIC alacağım sanırım. GTX 780 F.E' den daha uzun ömürlü olur diye düşünüyorum.

Biraz daha önde olmasından daha çok hangisinin daha uzun ömürlü olacağına bakıyorum.
İkinci el GTX 960'da olabilir. Aslında uzun ömürlü olayı senin ne işlemler yaptığına bağlı. F.E alsan da öyle bozulacak anlamı yok.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı