2.el GTX 970 alınır mı?

recklesss

Hectopat
Yer
Ordu
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
9-10 ay önce bilgisayar toplamıștım, aldığım ekran kartının çipi arıza yapınca bütçem gereği 2.el ekran kartı almaya karar verdim ve birçok GTX 970 ilanı buldum. Satıcılara sorduğumda garanti etiketi üzerinde ve ortalama 5 yıllık kart olduğunu söylüyorlar, sizce bu kartı alsam uzun vadede bana sorun çıkarır mı yani bir arıza yapar mı çipi yanar mı ya da herhangi bișey yardımcı olursanız sevinirim.

Kuvvetli kartlar ama cidden çok eskidiler. Potansiyel ölü olarak görüyorum GTX900 serisini 2017'de öneriyordum alın diyordum ama artık 900 serisini önermiyorum. RX470 civarı bir şey daha iyi olur. Uzun vadeyi geçtim kısa vadede bile sorun çıkarabilir.

Kuvvetli kartlar ama cidden çok eskidiler. Potansiyel ölü olarak görüyorum GTX900 serisini 2017'de öneriyordum alın diyordum ama artık 900 serisini önermiyorum. RX470 civarı bir şey daha iyi olur. Uzun vadeyi geçtim kısa vadede bile sorun çıkarabilir.

Yani bende garanti etiketinin üzerinde olmasına güveniyordum fakat dedikleriniz içime kurt düşürmedi değil, peki ASUS STRIX 1050 Ti modelini önerir misiniz 1050 modellerinde pek sıkıntı çıktığını görmedim.

Kötü değil güçlüler ama çok uzun ömürlü olacağını zannetmiyorum. Fiyatı nedir?
Yani bende garanti etiketinin üzerinde olmasına güveniyordum fakat dedikleriniz içime kurt düşürmedi değil, peki ASUS STRIX 1050 Ti modelini önerir misiniz 1050 modellerinde pek sıkıntı çıktığını görmedim.

Fiyatına göre değişir aslında. 1050 ile 970 neredeyse aynı güçteler.

İlla arıza yapacak diye bir şey yok. Ancak ömrünün uzun olacağını sanmıyorum.

Şahsen bende uzun olduğunu düşünmüyorum körü körüne de para vermek istemedim konu açmadan önce.

2900 3300 arası geziyorlar

Fiyatına göre değişir aslında. 1050 ile 970 neredeyse aynı güçteler.

Olur mu hocam 970 dediğimiz kart performans olarak çok güçlü bir kart 1050 ile karșılaștırılmaz

RDR2 gibi bir oyunda bile tatmin edici performansı var GTX970'in ama yakın zamanda satarım dersen 1050Ti alın 970 kolay satılan bir kart değil. Tdp'si de yüksek ısınma olasılığı var. Arıza derken 3 aylık 3060'ımı servise gönderdim o iş hepsinde aynı %50 %50. Bu arada 1650 almaya çalışmanız hayrınıza olur tabii uzun kısa vadede fark etmez GDDR6 olacak ama ona dikkat edin.
Hocam çipi yanmış kaç yıllık kart bu, açıklamayı okumadan atman hoş değil.
Çipi yanmış kart hangisi ben anlamadım bu mesajı açıklar mısınız rica etsem?

Yeni konular

Geri
Yukarı