2. el iPhone SE2020 elden teslim alırken ne yapılmalı?

Yasuox

Hectopat
Daha fazla  
Selam arkadaşlar. İkinci el bir iPhone SE2020 buldum, beğendim ve almak için satıcı arkadaşla sözleştim. Telefonu yarın gidip elden teslim alacağım lakin kendi başıma ilk defa ikinci el telefon alıyorum, doğal olarak da ne yapmam gerektiğini tam bilmiyorum. Arkadaşla buluşup telefonu elime aldığımda neleri kontrol etmeliyim, nelere dikkat etmeliyim?

*Telefonun kutusu, faturası ve 9 ay garantisi mevcut.

Selam arkadaşlar. İkinci el bir iPhone SE2020 buldum, beğendim ve almak için satıcı arkadaşla sözleştim. Telefonu yarın gidip elden teslim alacağım lakin kendi başıma ilk defa ikinci el telefon alıyorum, doğal olarak da ne yapmam gerektiğini tam bilmiyorum. Arkadaşla buluşup telefonu elime aldığımda neleri kontrol etmeliyim, nelere dikkat etmeliyim?

Hocam kullanıyorum almayın ekranı aşırı küçük.
Kime göre neye göre ? iPhone 12 mini ve SE2020 kullanıyorum. İkiside ekranı kğçük cihazlar ve benim hoşuma gidiyor bu.

Alacaksanız her tarafına bakın IMEI falan özellikle bakın. Yarım saat falan kurcalayın. Pil sağlığına bakın.

Kamerasını kontrol et, ekran daha önce değişmiş mi diye sor. Daha önce tamir gördü mü diye sor. Sim kartını tak içine ses gelip gidiyormu diye kontrol et. Sorun yoksa al. Söylediği dışında birşey varsa fiyatta indirim yap.

İkinci el iPhone alıp başıma gelmeyen şey kalmadığı için sizlere şunları söyleyebilirim.
1-kasasını güzelce kontrol edin.
2-sessize alma tuşunu yan tarafta sol üstte kalan tuşu açıp kapatın aşağıya yaptığınızda sessiz yukarıda sessiz mod kapalı yazmalı.
3-parmak izini kontrol edin çalıştığına emin olun.
4-ekrana güzelce bakın çizik kırık vb var mı burası çok önemli.
5-IMEI kontrolü yapın.
6-ses testi yapın arama gerçekleştirin mikrofon kalitesi vb bakın.
7-pil sağlığına bakın.
8-ayarlar-hakkında-parçalar ve servis geçmisi diye bir kısım varsa orada değişen parça var mı bakın (parça değişmemişse gözükmez ekran vb)
8-seri no kontrol edin apple.com sitesinden.
9-Jiroskop testi yapın ekran döndürme kilidini açın ve dönüyor mu bakın
10-kesinlikle ürünü aldığınıza dair bir belge hazırlayın ve satıcıya imzalatın çok önemli eğer sorun çıkarsa emniyet vb ilgilenmiyor.

Kendi yazdığım rehberi incele. Ve kimlik fotokobisi ile beraber alacağın kişiden;
** İMEİ NO’lu cihazı sattım, bedelini aldım. İsim ve imza ile beraber yazmasını iste.
(Bulunduğunuz yerde kimlik fotokobisi çekemezseniz, kimliği kağıdın üzerine koyun ve fotoğrafını çekin.)

Kendi yazdığım rehberi incele. Ve kimlik fotokobisi ile beraber alacağın kişiden;
** İMEİ NO’lu cihazı sattım, bedelini aldım. İsim ve imza ile beraber yazmasını iste.
(Bulunduğunuz yerde kimlik fotokobisi çekemezseniz, kimliği kağıdın üzerine koyun ve fotoğrafını çekin.)
Kendi kimliğimi mi çekeceğim?

Yeni konular

Geri
Yukarı