2. el iPhone X'in bataryası çakma olabilir mi?

Orijinal bataryası var ancak 8 kere şarj edilmiş görünüyor yani telefon kullanılmamış.
Cihaz bana hala biraz hızlı şarj yiyor gibi gözüküyor dengesiz bir şekilde şarj harcıyor gibi geliyor. Evdeki diğer orijinal şarj aleti ile şarj ediyorum şuan tekrar deneyeceğim. Cihazda 91, uygulamada %85 ömrünün gözükmesi içime sinmedi.

Cihaz bana hala biraz hızlı şarj yiyor gibi gözüküyor dengesiz bir şekilde şarj harcıyor gibi geliyor. Evdeki diğer orijinal şarj aleti ile şarj ediyorum şu an tekrar deneyeceğim. Cihazda 91, uygulamada %85 ömrünün gözükmesi içime sinmedi.

Cihaz da okuma hataları olabiliyor. İçinize sinmedi ise iade edin.

Hocam bir de şarj %2, %1 olunca cihaz kasmaya başlıyor onu da anlamadım.

Yüksek ihtimalle güç yetmiyor. Telefon da en uzun süre açık kalabilmek için performansdan kısıyor.

Telefon kullanılmadığı için batarya ölmüş aynısı arabamdada olmuştu sürekli garajda yatmış bir araba almıştım ve akü kullanılmadığı için ömrünü tamamlamış.

Yüksek ihtimalle güç yetmiyor. Telefon da en uzun süre açık kalabilmek için performansdan kısıyor.
Peki şarj 0 iken tekrar şarja takınca aniden %2, %3 olmasına ne diyorsunuz ?

Telefon kullanılmadığı için batarya ölmüş aynısı arabamdada olmuştu sürekli garajda yatmış bir araba almıştım ve akü kullanılmadığı için ömrünü tamamlamış.
Biraz daha verip XS almayı düşünüyordum ama hem cebimde para kalsın hemde XS'in sağlığı %79 civarında olduğundan almadım. Satan kişi bataryanın değişmesi gerek ama böylede kullanbilirsin demişti. Ayrıca kutu şarj aleti vs yoktu bende ondan X aldım. Bugün tam şarjda ne kadar dayandığını ekleyeceğim buraya.

Peki şarj 0 iken tekrar şarja takınca aniden %2, %3 olmasına ne diyorsunuz?

Biraz daha verip XS almayı düşünüyordum ama hem cebimde para kalsın hem de XS'in sağlığı %79 civarında olduğundan almadım. Satan kişi bataryanın değişmesi gerek ama böylede kullanbilirsin demişti. Ayrıca kutu şarj aleti vs yoktu bende ondan X aldım. Bugün tam şarjda ne kadar dayandığını ekleyeceğim buraya.

Kapanıp açılınca 2 olması normal çünkü telefon şarjı 2 iken açılıyor.

Uygulamanın verilerine ben yıllardır güvenemiyorum. Sonuçta 3. parti bir program. Apple tarafından yayınlanan bir uygulama olsa kabul edilebilir. Batarya konusunda yan sanayi batarya olup pil sağlığı %100'den aşağıya düşeni görmedim. Anlattığınız senaryo gayet normal. Cihaz hakkında paylaştığınız bilgiler orjinal ürün gibi duruyor.

Geri
Yukarı