2. El işlemci alınırken garanti ve fatura hükmü

KilliGobek

Picopat
Merhabalar arkadaşlar 2.el bir işlemci alacağım arkadaş e-fatura garanti belgesi verecek. Lakin şu durumdan korkuyorum: İtopya'dan almış itopya ya derse ürün senin adına değil garantiye sokmam? Veyahut ürünü garantiye gönderirim ilk sahibine gider yanlışlık ile. Bu gibi durumları biraz anlatır mısınız?

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhabalar arkadaşlar 2.el bir işlemci alacağım arkadaş e-fatura garanti belgesi verecek. Lakin şu durumdan korkuyorum: İtopya'dan almış itopya ya derse ürün senin adına değil garantiye sokmam? Veyahut ürünü garantiye gönderirim ilk sahibine gider yanlışlık ile. Bu gibi durumları biraz anlatır mısınız?
O konuda bilgim yok ama daha şu ana kadar bir işlemcinin garanti kapsamına girecek şekilde bozulduğunu görmedim, duymadım. O yüzden bence çok da endişe etmene gerek yok.

Ikinci elde hiç böyle bir sorun yaşamadım servis 1 kere bile sormadı.

Ikinci el PSU sattığım biri aldığım firmadan faturayı üstüne geçirmişti. Adamlar beni arayıp onay almıştı ama nasıl yaptı bilmiyorum.

Fatura ismi fark etmez fatura sadece ürünün ne zaman satıldığını kutusundan çıktığını tescil eder.
Keza bu güne kadar garantiye götürülmesi gereken bir işlemci görmedim.

Tamir konusunda herhangi bir problem yaşamazsınız, servis kabul eder.
Lakin tamir göremez durumda ise ve ellerinde aynı ürün yoksa değişim yapılamaz, ücret iadesi devreye girer. Ücret iadesini de fatura kimin adınaysa ona yaparlar.

Vatan Bilgisayar'da bir ekran kartın da bu durumu yaşamıştım.

Geri
Yukarı