2. el işlemci alırken dikkat edilmesi gereken nedir?

KilliGobek

Picopat
Merhabalar, birinden Ryzen 1200 alacağım kullanılmış ve 2. el bilgisayarı olmadığı için test edemedi. Buna istinaden bozuk olma olasılığı nedir? İşlemci bozulmaz sanırım ama sormak istedim. Pinlerinde yamuk, kopuk vb. yok. Ama başka nerelerine bakmam gerek?

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhabalar, birinden Ryzen 1200 alacağım kullanılmış ve 2. el bilgisayarı olmadığı için test edemedi. Buna istinaden bozuk olma olasılığı nedir? İşlemci bozulmaz sanırım ama sormak istedim. Pinlerinde yamuk, kopuk vb. yok. Ama başka nerelerine bakmam gerek?

Hocam kişinin yanında çalıştığını görmeden kesinlikle almayın olası bir bozukluk durumunda karşınızdaki size ben sağlam verdim siz bozdunuz belki diyerek sıyrılır olaydan işlemci de elinizde kalır

• Senden onca kullanan kişi OC yapmış mı?
  • Pinleri çok dikkatli bir şekilde kontrol ettin mi?
OC yapmadığına dair yazışmalar var. Pinler asker dizilimli normal.
Hocam kişinin yanında çalıştığını görmeden kesinlikle almayın olası bir bozukluk durumunda karşınızdaki size ben sağlam verdim siz bozdunuz belki diyerek sıyrılır olaydan işlemci de elinizde kalır
Hocam çalışırken video attı ama fiziksel göremedim tarih olarak aynıydı video kesin onun yani.

OC yapmadığına dair yazışmalar var. Pinler asker dizilimli normal.

Hocam çalışırken video attı ama fiziksel göremedim tarih olarak aynıydı video kesin onun yani.

Hocam yan yana olmadan güvenmeyin derim tanıdığınız veya kendi sisteminiz varsa gelsin sizinle beraber deneyin şehir dışıysa sahibinden de bir yöntem var adını tam hatırlamıyorum parayı sahibinden e atıyorsunuz oda size parçayı yolluyor siz onaylamadan da para karşıdakine gitmiyor

Hocam sistemi görüp test etmekte fayda var. İşlemcinin ısınma sorunu olabilir Prime95, geekbench gibi testlere sokup başkalarının aynı işlemci ile yaptığı test sonuçlarına bakmakta fayda var.

İşlemciyi satan kişinin bilgisayarında yarım saat bir OCCT testi yap hata verirse alma vermez ise al. Sökerken falan da pinlere dikkat et. İşlemciyi aldıktan sonra da üzerindeki eski thermal macunu bir güzel silip üstüne yeni thermal macun sür. Arctic cooling MX-4 öneririm. İşlemcinin üstüne de 1 damla koyman yeterli olur.

Geri
Yukarı