İkinci el işlemci alırken dikkat edilmesi gerekenler

Berkay İçöz

Hectopat
Yer
Ankara
Daha fazla  
Arkadaşlar merhaba. Birkaç gündür işlemci arayışındayım. Çarşamba günü ortak bir noktada buluşup i7 2600 işlemci alacağım. 400₺ fiyat biçti. Demetevler'de buluşup elden verecek. Sizce alırken nelerine dikkat etmeliyim? Telefonda güven verdi çünkü devlet dairesinde çalışıyormuş bizzat sen gel al dedi. Biraz öneri verirseniz sevinirim.

Dışardan bakarak pek bişey anlayamazsın ki. Yapabileceğin tek şey pin lerde yamukluk veya kırıklık var mı ona bakabilmek. İşlemci çalışırken çekilmiş video isteyebilirsin almaya gitmeden önce veya evinde çalıştırıp görüp çıkarıp almak yoksa elden bozuk işlemci bile verse anlayamazsın. İmkanın varsa evinde görüp çalıştırıp almaya bak.

Dışardan bakarak pek bişey anlayamazsın ki. Yapabileceğin tek şey pin lerde yamukluk veya kırıklık var mı ona bakabilmek. İşlemci çalışırken çekilmiş video isteyebilirsin almaya gitmeden önce veya evinde çalıştırıp görüp çıkarıp almak yoksa elden bozuk işlemci bile verse anlayamazsın. İmkanın varsa evinde görüp çalıştırıp almaya bak.

Evi bana baya bir uzak düşüyor. Sanırım bir bilinmezliğe 400₺ vermek çok akıl karı bir iş değil.

Bir şekilde işlemcinin çalışır durumda olduğuna emin olunmalı. Söylenenler yalan olabilir. Verilen sözler tutulmayabilir. 2 sene önce 80 liralık işlemci için riski kolaylıkla göze almıştım ama 600 liralık bir işlemci için GET açtırmıştım ve sahibinden.com'a taksitle ödemiştim.

i7 2600, 400₺ eder ama adamın neden sattığı da önemli. Test ettirmeyi deneyin. Siz sanki i7 3770 alacaktınız. Neden i7 2600’e geçtiniz? :)

i7 2600, 400₺ eder ama adamın neden sattığı da önemli. Test ettirmeyi deneyin. Siz sanki i7 3770 alacaktınız. Neden i7 2600’e geçtiniz? :)

Evet, düşüncemde halen değişen bir şey yok lakin bulamıyorum. Extrem bir fark görmediğimden 2600'de olur mantığı oturdu biraz.

Fiyat bence yüksek. Daha uygun fiyata olmalı bu işlemci.

Doğru söylüyorsunuz lakin dün 3550'ye 350 isteyenle karşılaştım. :LOL:

i7 2600 güzel bir işlemci ama o fiyat yine de yüksek. Biraz daha araştırırsanız bence bulabilirsiniz daha ucuza. DH forum ikinci el bölümüne falan göz atın. Sürekli bir sirkülasyon var orada bu tarz işlemcilerde.
O kadar fiyat isteyenlerle zaten iş yapılmaz. İkinci elin mantığını kavrayamamış insanlar onlar.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı