Bilgisayar alırken dikkat edilmesi gereken hususlar nedir?

İşlemci sisteme göre iyi olursa daha iyi olur. AMD olabilir yani. Ekran kartları daha pahalı olduğu için F/P bir ekran kartı olabilir. Ram 8 GB olması yeterli. İhtişamlı bir sistem olmasına gerek yok. Benim oyun ve ders işimi görsün yeter hocam. Diğer kasa vb standart çok toz toplamayan bir kasa olursa sevinirim. Kulaklığı jak girişli kullanacağım. Temel USB aygıtlar mouse fare RGB mouse pad kalveye vb. dışında öğrenci olduğum için USB bellek takılacak bir bellek yuvası daha olması işimi görür. Aslında bilgisayar toplayacaktım ama monitörün kasaya bile nasıl bağlandığını bilmiyorum 😄. Söylemediğim bir eksiğim varsa kusura bakmayın uyarırsanız söyleyebilirim teşekkür ederim.
Ne tür oyunlar oynayacaksınız ? aklıma kurdum size bir sistem ben.

Hocam hazır sistem alırsanız intel i5 deyip 1.nesili veriyorlar göz boyarlar biz size bir sistem toplayalım.
İşlemci konusunda uyardığınız için teşekkür ederim. Yakınımda sistem toplamama yardım edecek 2 3 bilgisayar konusunda ödüllü insanlar biliyorum. Ama her zaman o insanlar ile iletişim içinde olamıyorum ve bilgisayarı kendim yapmak zorunda kalabilirim. Parça konusunda yardım etmek isterseniz çok sevinirim ama kasaya yerleştirme ve aile baskısı yüzünden berbatlaşıyor bilgisayar toplama hayali. Ama siz yinede isterseniz tavsiye verin ben bir şekilde yapmaya çalışırım.
Parçalar uyumlu olmalı. Darboğaz olmaması için.

İyi araştırıp F/P ürünler seçilmeli.

Geleceğe dönük ucu açık olan bir sistem olmalı.

Bence iyi anlayan güvenilir birine toplatmalısın.
Sizin gibi düşünüyorum ayni düşünceler geçti kafamdan parça uyumu ve darboğaz konusundan korkuyordum birazcık eskiden artık biraz daha bilgi kazandım. Bu konu başlığı altında bir cevap yazmıştım o yazıda bilgisayar toplamama yardım edecek birilerinin olduğunu ama zor olduğunu vb. Söylemiştim. Onu okuyup ne tavsiyede bulunursunuz.

Son düzenleme:
İşlemci konusunda uyardığınız için teşekkür ederim. Yakınımda sistem toplamama yardım edecek 2 3 bilgisayar konusunda ödüllü insanlar biliyorum. Ama her zaman o insanlar ile iletişim içinde olamıyorum ve bilgisayarı kendim yapmak zorunda kalabilirim. Parça konusunda yardım etmek isterseniz çok sevinirim ama kasaya yerleştirme ve aile baskısı yüzünden berbatlaşıyor bilgisayar toplama hayali. Ama siz yine de isterseniz tavsiye verin ben bir şekilde yapmaya çalışırım.

Sizin gibi düşünüyorum ayni düşünceler geçti kafamdan parça uyumu ve darboğaz konusundan korkuyordum birazcık eskiden artık biraz daha bilgi kazandım. Bu konu başlığı altında bir cevap yazmıştım o yazıda bilgisayar toplamama yardım edecek birilerinin olduğunu ama zor olduğunu vb. söylemiştim. Onu okuyup ne tavsiyede bulunursunuz.

Hocam size önerim hazır sistem almanız.

Ne tür oyunlar oynayacaksınız ? aklıma kurdum size bir sistem ben.
FPS oyunları CS:GO veya Valorant Minecraft gibi oyunlar. Birde hayalimde Astrooner ve ETS var işlemci zorlayabilirler o yüzden işlemcinin iyi olmasını istemiştim hocam.
Hocam size önerim hazır sistem almanız.
Hocam tekrardan teşekkür ediyorum iyi günler.

Son düzenleme:
FPS oyunları CS:GO veya Valorant Minecraft gibi oyunlar. Birde hayalimde Astrooner ve ETS var işlemci zorlayabilirler o yüzden işlemcinin iyi olmasını istemiştim hocam.
INTEL 9400F-MSI GT1030 2GHLP OC-H310M PRO-VDH PLUS-WD 1TB -KINGSTON 8GB RAM fiyatı, teknik özellikleri, modelleri, en ucuz fiyatlarla Vatan Bilgisayar'da Dediğiniz oyunları bu sistem oynatabilir ve fiyatı da sadece dolar kuru sayesinde artıyor ve miningciler etkilemiyor. Astrooner'ı bilmem ama diğer dediğiniz oyunları yüksek ayarlarda oynarsınız. Tercihinize göre farklı hazır sistemler bakabilirsiniz.

6500 TL içine monitör dahil mi? Ona göre sizle hazır sistem linki paylaşalım.
Aslında ben bir yerden ucuz bir monitör bulabilirim. Bunun imkanı var. Sadece hazır kasa sistemi veya alternatif olarak monitörlü sistem paylaşabilirsiniz.
INTEL 9400F-MSI GT1030 2GHLP OC-H310M PRO-VDH PLUS-WD 1TB -KINGSTON 8GB RAM fiyatı, teknik özellikleri, modelleri, en ucuz fiyatlarla Vatan Bilgisayar'da Dediğiniz oyunları bu sistem oynatabilir ve fiyatı da sadece dolar kuru sayesinde artıyor ve miningciler etkilemiyor. Astrooner'ı bilmem ama diğer dediğiniz oyunları yüksek ayarlarda oynarsınız. Tercihinize göre farklı hazır sistemler bakabilirsiniz.
Eklemeyi unuttum GTA 5 sisteme uygundur değil mi? Zamanınızı ayırdığınız ve seçim yaptığınız için gerçekten çok sağolun. güzel 2. El bir monitör ile ucuz bir sistem olur. HDD ve SSD olarak bu sistemde ne mevcut? Hangisi daha iyi basit bir dil ile anlatabilir misiniz?

Son düzenleme:
Eklemeyi unuttum GTA 5 sisteme uygundur değil mi? Zamanınızı ayırdığınız ve seçim yaptığınız için gerçekten çok sağolun. güzel 2. El bir monitör ile ucuz bir sistem olur. HDD ve SSD olarak bu sistemde ne mevcut? Hangisi daha iyi basit bir dil ile anlatabilir misiniz?
HDD'ler Windows 10 kuracaksanız ki önerim o dur HDD yavaş kalır ve hantal çalışır ama yine de işinizi görecek kadar hızlıdır. SSD olursa SSD'ler çok daha hızlı 10 yıllık bilgisayarı bile hızlandırabilecek disklerdir ve bu yüzden fiyatları pahalıdır. Attığım linkte ki bilgisayarda HDD var isteğinize bağlı SSD alabilirsiniz. GTA 5 Sisteme uygundur eğer 1080P oynayacaksanız orta ayarlarda msaa kapalı iken oynatır belki yüksekte de oynatır, 720P oynayacaksanız MSAA 2X FXAA açık iken Yüksek ayarlarda 60 ila 70FPS arasında oynarsınız. Valorant'ta 200FPS alırsınız.

HDD'ler Windows 10 kuracaksanız ki önerim o dur HDD yavaş kalır ve hantal çalışır ama yine de işinizi görecek kadar hızlıdır. SSD olursa SSD'ler çok daha hızlı 10 yıllık bilgisayarı bile hızlandırabilecek disklerdir ve bu yüzden fiyatları pahalıdır. Attığım linkte ki bilgisayarda HDD var isteğinize bağlı SSD alabilirsiniz. GTA 5 Sisteme uygundur eğer 1080P oynayacaksanız orta ayarlarda msaa kapalı iken oynatır belki yüksekte de oynatır, 720P oynayacaksanız MSAA 2X FXAA açık iken Yüksek ayarlarda 60 ila 70FPS arasında oynarsınız. Valorant'ta 200FPS alırsınız.
Tekrardan teşekkür ediyorum, yardımlarınız için sağolun. HDD ve SSD konusunada anladım anlatmanızdan. Size güvendim. İyi günler dilerim.

FPS oyunları CS:GO veya Valorant Minecraft gibi oyunlar. Bir de hayalimde astrooner ve ETS var işlemci zorlayabilirler o yüzden işlemcinin iyi olmasını istemiştim hocam.

Hocam tekrar teşekkür ediyorum iyi günler.

ASTRONEER i5 9400F ile rahat oynarsiniz benim eski islemcimdi oynatiyordu.

Tekrardan teşekkür ediyorum, yardımlarınız için sağolun. HDD ve SSD konusunada anladım anlatmanızdan. Size güvendim. İyi günler dilerim.
Rica ederim. Gidip fiziksel olarak alın vatandan daha detaylı bilgiyi orada verirler.
@yeşilkalem INTEL 10400F-ASUS GTX1050Ti-EX-H410M-V3-WD 1TB DİSK-CRUCIAL 8GB RAM fiyatı, teknik özellikleri, modelleri, en ucuz fiyatlarla Vatan Bilgisayar'da Bu bilgisayara da yönelebilirsiniz ilk attığımdan daha iyidir.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı